Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank eladja a tartozást...

Ha a bank eladja a tartozást egy követeléskezelő cégnek hogyan tovább? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tehát bedőlt a hitelem, innen már nem a banknak tartozok de amit megadtak törlesztőt azt még úgy sem tudom fizetni ha pl a számlaszámukra befizetem havonta a felét mint amit kérnek /ugyan nem egyeztünk meg/ akkor is bíróság meg minden? Hallottam olyat hogy fizetési hajlandóság sokat segít hogy is van ez?
2014. febr. 3. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Felveszed a kapcsolatot a behajtó céggel és megbeszéled velük, mennyi az az összeg, amit ki tudsz havonta fizetni. Általában hajlanak a megegyezésre.
2014. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a bank eladta a tartozásodat egy követeléskezelő cégnek akkor onnantól kezdve az adott követeléskezelő céggel (KKC)kell kapcsolatban lenned.

Nagyon valószínű, hogy a KKC informálni fog téged a tartozásról, és, hogy ők X napos határidővel az összes tartozás kiegyenlítését kérik tőled. Neked írnod kell egy részletfizetési kérelmet, amiben megindoklod, hogy miért nem tudod egy összegben fizetni.

Tanácsolom, hogy a kérelmező levélben adj meg egy reális fizetési összeget amit biztosan tudsz majd fizetni. (mondjuk ne 5000 forint legyen hanem a tartozástól függően reális összeg.) A levél feladásával együtt már küldheted is az első részletfizetést.

Nagyon valószínű, hogy az általad javasolt törlesztőrészletet nem fogják elfogadni, de a részletfizetést megadják, más összeggel. Ha neked is jó az összeg, akkor onnantól kezdve nincs más dolgod mint becsületesen minden hónapban fizetni. Ha túl sokat mondanak, akkor se keseredj el. Írj újabb levelet, amiben hangsúlyozd ki a fizetési szándékodat, majd írd meg mennyi a bevételed, mennyi a kiadásod, és mennyi pénz marad amit tudnál fizetni ( mivel ez a levelezés pár hónapot igénybe fog venni, te továbbra is fizesd amit eddig is fizettél)

KKC ez esetben nem fog tudni mit csinálni. Mivel írásban adtad, hogy van fizetési szándékod, sőt látható jele is van, hogy elkezdted fizetni, nem fog tudni bírósághoz fordulni. Jobban mondva fordulhat, de a bíró is látni fogja a fizetési szándékodat, és nem fog helyt adni a KKC-nek a végrehajtás elkezdéséhez.

Fontos, hogy minden hónapban becsületesen fizess, ha csak 1 hónappal elkésel, a KKC-nek nyert ügye lesz. Akkor a bíró nekik fog kedvezni.

2014. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 21:01 vagyok

A lényeget elfelejtettem:

Mindent csakis írásban (ennek van nyoma) és minden levelet amit írsz Tértivevényesen ad fel. Ez azért fontos, mert az ilyen levelet csak úgy tudják átvenni,ha aláírják, hogy átvették. Később ha esetleg bírósághoz fordulnának, nem hazudhatnak azzal, hogy nem kaptak tőled egyetlen egy levelet sem..(sima feladott levélnél megtehetik, annak nincs nyoma)

2014. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit fizess, amennyi az albérlet díja lenne
2014. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megkaptam az üzenetedet. Írtad, hogy a részletfizetést megadták és adtak egy összeget amit te nem tudsz fizetni.

Jobban mondva a megadott összeg felét tudnád csak.

Esetleg nem tudnál inkább 10-13 ezerrel kevesebbet fizetni? (nem írom az összeget mert nem hatalmaztál meg rá, hogy kiírjam, de pontosan tudod mennyi összegre gondolok)

Tudod a megadott összeg fele, tényleg kevés,és nem fogják elfogadni. Mint korábban írtam, írd meg a fizetési szándékodat, indokold meg, hogy miért nem tudod az általuk felkínált részletfizetést fizetni. Írd meg a bevételt, és a többi kiadást. Nyugodtan megírhatod a családi helyzetedet is. Én az általam gondolt összeget fizetném, de ha ez sem megy, mert tényleg nincs miből, akkor a te összegedet írd bele. Mondom: el fogják utasítani, de te minden elutasítás után írj mindig levelet, mindig írd hogy szándékodban van fizetni de csak X összeget tudsz.. (és utalj is mindig, még ha az általad elfogadott összegről van szó) A tartozásod összege csökken, és egy idő után kénytelenek lesznek veled közös kompromisszumot kötni.

2014. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!