Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki végrehajtás, hogy működik?

Banki végrehajtás, hogy működik?

Figyelt kérdés

3 hónapja nem fizetem a személyi hitelemet és 2 hitelkártyámat. Tudom, hogy KRH rendszerbe kerülök meg a fizetésemből is tiltják majd.

De előtte kijönnek a lakásba szétnézni, hogy mi mozdítható? Vagy ilyen nincs? Egyébként nincs semmi a nevemen. Se autó, se lakás, semmi.


NEM KIOKTATÁST KÉREK, hogy minek vettem fel hitelt meg hasonlók!



2014. febr. 5. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Átadják egy végrehajtó cégnek. Először a fizetésedet tiltják le, után a végrehajtó lefoglalja, ami a lakásban van. Ha valami nem a tied, azt a tulajdonosának kell igazolni.
2014. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyedben felhívnám őket és egyezkednék velük. Ez szokott járhatóbb út lenni. És akkor nem tiltanak. Hanem fizetsz egy havi fix összeget.
2014. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy tudtatok normálisan válaszolni! Apuka lelépett 3,5 hónapja, én meg egyedül maradtam a 1,5 éves kisfiammal. 1 szobás albérletbe költöztünk. Összecsaptak a fejem felett rendesen a hullámok most :-(
2014. febr. 5. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

""""""""Ha valami nem a tied, azt a tulajdonosának kell igazolni.''''''''''


elég ha nyilatkozik, hogy mondja

2014. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha még nem adták végrehajtásra, akkor a bank követeléskezelő osztályát is keresheted és vele egyszerűbb egyezkedni, mint már a végrehajtóval.

De a végrehajtók is normálisan állnak a dolgokhoz, ha megfelelő modorban kéred.

Ha a bankkal meg tudsz egyezni, akkor arra nagyon ügyelned kell, hogy az egyezségben szereplő összeget pontosan fizesd, mert akkor azonnal esedékessé válik egy összegben. És akkor gyakorlatilag nem értél el semmit.

Általában ha nincs a neveden semmi, akkor ingót se nagyon foglalnak, mert feltételezik, hogy nagyon alacsony értékű ingóid vannak, amivel nem jutnak előrébb, de ezt végrehajtója válogatja. Viszont ha elég magas a fizetésed, akkor mennek, mert feltételezik, hogy az ingóságaid nem értéktelenek.

Most már két ismerősömnek is tanácsoltam ugyan ezeket, és mindegyik meg tudott egyezni a bankkal, illetve egyik eseteben, ahol két ügy is volt és az egyik már a végrehajtónál, ott is belement a végrehajtó a részletfizetésben. Úgyhogy ez nem találgatás, még most is fizetik. Próbálkozz, lehet neked is sikerül, csak ne legyél ingerlékeny és modortalan velük. Sok sikert hozzá. Remélem sikerül.

2014. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 11. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!