Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elég bonyolult végrehajtás/hit...

Elég bonyolult végrehajtás/hitel/ingatlan ügyben segítség?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult szituról lenne szó.

Ügyvéddel csak hónap elején tudok konzultálni, addig kis idegnyugtatás miatt kérnék itt felvilágosítást.


Édesanyám a nevét adta pár éve egy lakáshitelhez a páromnak és nekem, mert miatta nem voltam hitelképes (bara kerültem, mert előtte én vettem fel neki hitelt,amit persze nem fizetett...)mindent mi fizetünk, természetesen.

Most derült ki, hogy a lakásunkon 2 végrehajtási eljárás is van (megállapodtak, tehát megszakították az eljárást, de a jelzálog is rajta van a mi hitelünkön kívül...)

Kb. 2 millió. Nekünk még kb. 5millió van a mi hitelünkből.

nagyon félünk, hogy elviszik a lakást, mert nagyon nagy anyagi xarba került (elhagyta az élettársa, így egyedül kellene fizetni a sok adósságot havi 70-ből), ha nem fizet, újra elindítják az eljárást.

Anyunak van egy 1/3 tulajdonrésze egy vidéki házban, amin özvegyi haszonélvezet van. Persze a mi lakásunkra rakták a végrehajtást és a jelzálogot, nem arra...

Tudtok esetleg valami megoldást,hogy tudnánk kimászni a párommal ebből?

Sajnos nem vagyunk még most se hitelképesek, én gyesen vagyok, párom minimálbéres, pedig gondoltam átvállalnánk a hitelt. Félünk megbolygatni a dolgot, nehogy az OTP "felébredjen", hogy több jelzálog is van a lakáson...

Szerintetek hogy lehetne megoldani,hogy a lakás a miénk legyen valamilyen úton-módon?

Köszönöm,ha tudtok segíteni!


2013. okt. 25. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

adja el vidéki házénak az 1/3 részét és mondjon le a haszonélvezetről, ez kb annak a háznak az értékének a felét jelentené.


vagy költözzön oda


vagy adja ki azt a lakást, mert ő a haszonélvezője és a bérletet forgassa be a hitelekbe

2013. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!