Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti belemennétek autóvásárlás...

Ti belemennétek autóvásárlás céljából egy Lízinges hitelbe?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, lehetnek olyan körülmények, amikor az a legjobb választás!
2014. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De akkor jól meg kell nézni a szerződést nem?

Mert olvastam olyat, hogy fizette X évig és amikor lejárt még pluszba ki kelett fizetni az autó árát

2014. febr. 6. 14:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Neked nem érdemes, addig míg nem vagy tisztában lízing és a hitel fogalmával. Hitel nem egyenlő lízing. A szerződést nem kell elolvasni mindenkivel ugyanazt íratják alá, felesleges teljesen. :)
2014. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell ezt feltételezni rögtön, hogy nem tudom, hogy mi micsoda... Aki csak kötekedni tud az minek válaszol?
2014. febr. 6. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy mi micsoda, akkor el is tudod dönteni, hogy neked jó-e, nem? Azt meg miért akarnád tudni, hogy nekünk jó-e?
2014. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Két dolgot is olvastam róla ezért kérdezem. De amúgy meg ha nem tudsz normálisan válaszolni akik minek írsz egyáltalán?

Miért ne kérhetném ki olyan emberek tapasztalatát akik már esetleg benne vannak?

2014. febr. 6. 22:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért mert nincsen lízinges hitel. Mivel ezt írtad a kérdésedben ebből feltételeztem lövésed sincs a dologról, amit a válaszoddal meg is erősítettél. A lízing akkor jó ha a kocsi mint munkaeszköz kitermeli a lízing havi díját. Ha nincs pénzed autóra, de már ég az arcod a szomszéd előtt, akkor hitelt veszel fel a banktól amit szépen fizetsz. Vegyük azt az esetet ha túlvállaltad magad és nem megy a fizetés. Lízing esetében a lízing cég elviszi az autót a befizetett előleg (10-20%) a fizetett törlesztőkkel együtt, nem kell fizetned semmit. A kölcsön esetében a bank lefoglalja, értékesíti. az eladási ár és a fennmaradt hitel különbözetét te kapod, ha ez negatív összeg akkor fizeted a banknak. Nagyon leegyszerűsített amit írtam bank lízingcég és szerződés függvényében természetesen változhat. Mind a kettőnek van kockázata amit most nem részleteznék, hiszen tudod ezt Te csak kíváncsi voltál én tudom-e. :)
2014. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Engem nem igazán érdekelt, hogy te tudod-e....

A kötekedésedből meg köszönöm nem kérek.

Amúgy meg hamár ilyen kis okos vagy akkor azt is tudhatnád, hogy lízingnél is van olyan, hogy ha kifizeted az összeget akkor tied lesz utána az autó.

2014. febr. 7. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Megmutatnád hol írtam, hogy a lízingnél nem lesz tied az autó? Ja kérem ha az iróniát nem érted, humorérzéked sem sok. Azt nem kérted, hogy részletezem a nyílt és zárt végű lízing és a hitel különbségét. A stílus aminek a nevét nem találod az a pikírt, nem kötekedős. Amit tehetsz ellene pontosan megfogalmazod a kérdéseset és a válaszaidat, így nem lesz az az érzésem hallottál valamit nem veszed a fáradtságot hogy utána olvas, kérdezel és amikor nem tetszik a válasz, nagyzolsz és bunkónak tartasz. :)
2014. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
én lízingelem a kocsimat, semmi gond nincs vele.
2014. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!