Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénz számlára való befizet...

Skylord kérdése:

Készpénz számlára való befizetése?

Figyelt kérdés
AZ lenne a problémám hogy (OTP)bankból utaltam személyesen x-összeget, egy OTP-s számlára. És itt kezdődtek a bajok, mert akinek utaltam, nem hajlandó válaszolni az üzeneteimre stb. Szóval azt szeretném megtudni hogy lehetséges-e az utalás vissza hívása ? És ha igen akkor mi a módja? Vagy hogyan szerezhetem vissza a pénzem?

2014. febr. 9. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A OTP-t megkérheted, hogy intézkedjen a megbízásod visszavonásáról. Ők tudják megmondani, hogy ilyent vállalnak-e belföldi átutalásnál és hogy mekkora díjért kísérelik meg.


De arra számíts, hogy ha már jóváírták az utalásodat, akkor kizárólag akkor lehet visszavenni és neked visszautalni, ha a kedvezményezett hozzájárult ahhoz.

2014. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi is elég lenne ha valami adatot kiadnának... De arra semmi esélyem nincs, ugye ?!
2014. febr. 9. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdrmben semmit nem tudsz csinálni.
2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval, csak annyit tehetek hogy bemegyek a bankba és megkérdezem hogy vissza lehet-e hívni az utalást. Ha esetleg vissza lehet akkor is kell a másik fél beleegyezése.. De ha ez nem működik akkor buktam a 70 000 Ft -ot ?! :( De szerencsétlen vagyok, ez nem igaz
2014. febr. 9. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "visszahívás", ezért felesleges bemenni a bankba. A pénzed csak akkor kaphatod vissza ha a másik fél visszautalja. Ezt nyilvánvalóan nem fogja megtenni ha a leveleidre sem válaszol. Esetleg tehetsz feljelentést a rendőrségen, hátha mást is átvert már.
2014. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De létezik vissza hívás, csak a másik félnek bele kel egyeznie, szóval akkor ugyan ott vagyok. :( Na de viszont megpróbálkozok a feljelentéssel hátha történik valami csoda. Bár azt olvastam hogy 50 000 Ft felett már bűncselekménynek számít, és lehet ! hogy kicsit jobban foglalkoznak az ügyemmel.
2014. febr. 9. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!