Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérhetem a devizahitel (lakás)...

Gabyka014 kérdése:

Kérhetem a devizahitel (lakás) szüneteltetését?

Figyelt kérdés

Ha megszűnt a munkaviszonyom, kérhetem az Otp-nél a lakáshitel havi törlesztőrészlet szüneteltetését, amíg nem találok munkát? Japán yen, 4 éve fizetem, még 21 vissza van. 27000-el kezdtem, most 67000. Vajon létezik ilyen hogy szüneteltetés. Ha igen mit kérnek hozzá a bankban? Aki tudja kérem írja meg. Nincs se munkanélküli, sem álláskeresési járadék stb... ezt tudom igazolni, ha kérik.

Köszönöm!!!


2014. febr. 9. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak két hónapra szerettem volna szüneteltetni. Persze nem lehetett.

Kb. 100 ezerért módosították volna, hogy hat hónapon keresztül kevesebb legyen a törlesztő.

2014. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bankja válogatja. Nos azokkal a bankokkal egyezkedni amelyek deviza hiteleztek, ez számomra úgy cseng, mintha a farkasokat arra kérnék a bárányok, hogy ne ma egye meg, hanem majd holnap.


Elvileg kötelező a bankoknak átmeneti időre szüneteltetni a törlesztést, de az egyezségek általában arra irányulnak, hogy a vételi jog meghosszabbodjon, és magasabb kamatszinttel folytasd a törlesztést.

Egy próbát mindenképpen megér az egyeztetés, de ne írj alá semmit kapkodva. Kérj egy hét gondolkodási időt. Előtte konzultálj devizahiteles ügyvéddel, v. ügyvédekkel. Egyeztess időpontot. Mostanában nagyon leterheltek.


Megfontolandó a perlés, bár kételkedem benne, hogy akadna olyan bíróság, amelyik azt ítélné meg, hogy a tőkét ne kelljen visszafizetni.


A legkedvezőbb ítélet, amit eddig láttam a BH1998. 443. jogeset volt. Az ítélet szerint az szerződés érvényesen nem jött létre, tehát a szerződés érvénytelen, így kamatra nem vált jogosulttá a bank.

2014. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak a per maradt, mert ha nem perelsz kiraknak a lakásodból.:(
2014. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!