Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ajánlott levelet amit a...

Ha az ajánlott levelet amit a behajtótól kaptam nem én vettem át és nem is értesített róla az a családtag aki átvette és emiatt vonják a fizetésem 33%-át akkor lehet e perelni a személyt?

Figyelt kérdés
Adóstárs vagyok egy felvett kölcsönben és a régi címem van megadva amire küldték a behajtási papírokat de aki átvette az nem szólt nekem így behajtásra került az ügy.Így a fizetésem 33%-át vonják jogtalanul,mert én nem is tudtam hogy a behajtó megkeresett.Ilyen esetben mit tehetek?
2014. febr. 10. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos családtag, max ő tudod beperelni.
2014. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felkeresed a behajtót, hivatkozol a fenti körülményekre és próbálsz vele megegyezni más módba a fizetésre. Például kifizeted egy összegben, felét kifizeted a másik felét havi részletben ami kisebb mint a fizetésed 33%-a. Egyszóval valamiféle ajánlattal menjél. Attól hogy nem vetted át a levelet attól még Neked kell fizetni és nem fogja a tiltást feloldani. Azért tiltotta a fizetésed mert adóstárs vagy a másik fél fizetésképtelen így Neked kell fizetni, értesítés ide vagy oda. A másik féltől a behajtás miatti plusz költséget perelheted mert azzal hogy nem értesített kárt okozott. Ha tudod, hogy a másik fél eltitkolja a jövedelmét akkor értesítheted róla a behajtót és be is perelheted a másik felet, ha igazad bizonyítást nyer visszakapod a pénzed a másik féltől de addig fizetni fogod a tartozást.
2014. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a behajtó cég nem egy felszólító levél után kezdi el levonni a tartozást a béredből. Nagyon valószínű, hogy több felszólító levelet küldtek, így tudnod kellett a tartozásról. Nem azért kezdték levonni a béred 33-át mert az utolsó levelet a családtagod átvett, és nem szólt. Annak már nem volt jelentősége. Így teljesen jogosan jártak el, hogy többszöri felszólítás, figyelmeztetés ellenére nem reagáltál, így elkezdték vonni a pénzt. Mégis kit akarsz feljelenteni??

Egyébként te törvényszerűen jártál el?

Ugyanis mindent ami megváltozik azt jelezned kell a bank vagy a behajtó cég felé mint például megváltozott lakcím, vagy telefonszám. Jelezted a bankod felé, hogy a régi lakcímed már nem él, mert te máshol leszel elérhető??

2014. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
így van a 33%-os vonás előtt csak azt a levelet küldik amiben közlik hogy elkezdik vonni...azt már hiába olvastas colna semmit nem tudtál volna tenni ellene.
2014. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Feljelented a családtagot
2014. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!