Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki hány éves lesz, mikor...

Ki hány éves lesz, mikor lejár a lakáshiteletek?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. Szeretnénk családot, de nyilván nem egyszerű. Jelenleg albérletben vagyunk, az össz megtakarításunk 180.000 forint, tehát nem sok. Plusz a férjemre még kötöttem egy biztosítást, ami 2019-ben jár le, kb. 1-1,2 millió lesz. Szeretnénk elindítani egy fundamentát, sajnos csak 1-et tudunk majd, mert kell a lóvé, és ha gyereket szeretnénk, csak egyet tudunk elindítani. A lényeg, hogy szeretnénk, ha minél kevesebb időre kell majd hitelt felvenni, de azt is csak kb. 7-9 év múlva tudjuk majd. A férjem akkor lesz 40. Szeretnénk, ha azért nem a nyugdíjas időkig kéne fizetni. Nektek mikor jár le? mennyit fizettek? hány évre vettétek fel?

Albi vagy hitel?



2013. ápr. 5. 12:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem albérlet - a jelenlegi körülmények között.


Sajnos bármikor előfordulhat, hogy új munka után kell nézni, ilyenkor előny a mobilitás, ha el tudsz költözni oda, ahol munkát találtál.

2013. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk 5 év múlva jár le, akkor leszek 36 éves, a férjem 41 éves. Havi 40-43eFt a törlesztőrészletünk. 10 évre vett fel 2 misit.

Legkorábban 2-3 év múlva tudunk gyereket vállalni.

2013. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Ja és saját lakás.
2013. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem inkább hitel, nem drágább és legalább a saját tulajdonotok felé fizettek, nem pedig csak ki a nagyvilágba. Annyi pénzből, amit évek óta fizettek albérletre lassan már visszafizettétek volna a hitelt.
2013. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
2011 ben vettük fel 10 évre. Én 33 leszek a férjem 38 amire letelik. Van már egy 22 hónapos gyermekünk a második még kérdéses. Nekünk is volt allianz életbiz.nem volt hatalmas összeg de jól jött a házba. Most van lakástakarékunk meg axa megtakarításos életbizt.!
2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Most vagyok 30, ha minden jól megy már "csak" 19 év van hátra. Fut mellette egy fundamentánk, a babát pedig várjuk, de eltévedt a gólya.
2013. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%
Soha nem akarok lakáshitelbe belevágni. Túl nagy anyagi vállalás teljes röghözkötés lenne hosszú évtizedekre.
2013. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%

Ez jó, saját lakásunk van és 0%-ot kaptam. Csak nevetni tudok rajta :)

Hurrá, ennyire irigyek vagytok?

Nem kell irigykedni, bár ne lenne saját lakásunk, a férjem édesapja akkor még mindig élne.

2013. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak. Ezzel mi is tisztában vagyunk, azonban abban még senki nem tudott segíteni, hogy önerőt mégis honnan szerezzünk?
2013. ápr. 5. 13:12
 10/27 anonim ***** válasza:

5 már lement, még maradt 10.

En most 26 vagyok, a férjem 33 éves.

2013. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!