Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliából szeretnének utalni...

Angliából szeretnének utalni az én OTP bankszámlámra. Hogyan is kell ezt pontosan?

Figyelt kérdés

Milyen adatokat kell megadni pontosan az ügyfélnek, hogy Angliából tudjon utalni a számlámra?

Valamikor régen már csináltam ilyent, de már nem emlékszem .... Kell az IBAN és a SWIFT kód is? Ezeket hol találom? (van netbankom)


2014. febr. 16. 16:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Átkonvertálódik automatikusan az angol font?
2014. febr. 16. 16:58
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb, ha az angliai személyt kérdezed meg, hogy milyen adatokra van szüksége az utaláshoz, mert magyar bankokban sem mindenhol ugyanaz kell (van, ahol elég pl. a név meg számlaszám, de van ahol kérik a fogadó bank nevét is).


A pénz automatikusan átkonvertálódik forintra, de fizetned kell a érte elég borsos összeget, úgyhogy arra számíts! (Az én bankomnál 1800 forint + az összeg 0.04%-a a konvertálási díj, ha jól emlékszem, úgyhogy ennyi simán lehet máshol is.)

2014. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezeket add meg:

Bank neve: OTP Bank

Swift kód: OTPVHUHB

IBAN: ez a Te számla számlaszámod IBAN formátumban (kivonaton gondolom rajta van)

Kedvezményezett neve: ez a Te neved

2014. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Időközben megtaláltam az IBAN-t.

De tényleg levon tőlem a bank?

Írta, hogy paypal-ra is szívesen fizetne, de nekem nincs.

2014. febr. 16. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogyan adja meg az átutalást.

Három lehetőség van:

OUR: minden költséget a megbízó visel

BEN: minden költséget a kedvezményezett visel

SHA: az indító bank költségét a megbízó, a többit a kedvezményezett viseli

2014. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha nincs Paypal számlád, akkor azt egyszerűen csinálhatsz, de azért ott is lesznek költségek.
2014. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

SHA=shared költségviselés esetén ha jól emlékszem az OTP 100 euro kb.31ezer forint érték alatti utalás jóváírásakor nem von le. Nagyobb összeg esetén 2 eurót kb.630Ft-ot terhel rád. A pontos információért nézd meg a kondíciós listájukat.

BEN költségviselésnél emellett még az angol bank is levonja a díját, ezt nem tudhatod elõre, hogy mennyi lesz.

OUR költségviselésnél annyit kapsz, amit neked utaltak, sem az OTP, sem az angol bank nem vonle tõled. Ellenben az angliai aki neked utal, megfizeti az angol bank és az OTP jutalékát is.

2014. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi szépen a válaszokat.
2014. febr. 17. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!