Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakástulajok közül az egyik...

Lakástulajok közül az egyik ki akarja fizetni a másikat 50-50%, de van ingatlanossal szerződésünk, akkor is kell fizetni nekik, ha csak a tulajdonrészt akarjuk kivásárolni?

Figyelt kérdés

Kötöttünk egy újabb ingatlanos szerződést, kizárólagosat, amin van még 5 hónap és nem vagyunk velük megelégedve! Nem hoztak egyetlen érdeklődőt sem annak ellenére sem, hogy iszonyatosan levittük az árat!


Mivel nagyon sürgős lenne az egyik félnek költöznie, azaz nekünk a párommal (az övé az 50%), ezért úgy gondoltuk, hogy a tesója kifizetne minket!


De ha így döntünk akkor is kell az ingatlanosnak fizetni??? A szerződésben kerestem, de nem találtam választ!



2013. jan. 9. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, és ha az ingatlanos nem ért egyet veletek, akkor pereljen be ... elveszti
2013. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lenne egyébként olyan iszonyatosan sok amit fizetni kéne, mert pontosan 200 e lenne, de most erre is nagy szükségünk lenne! Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy fel lehet e bontani még az ügylet előtt a szerződést valamilyen indokkal akkor írja meg kérem! Mondjuk valóban sza...rt se csinálnak, szóval ezzel az indokkal én lehet megpróbálnám felbontani a szerződést, már ha van értelme!
2013. jan. 9. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem párod tesója a társtulajdonos.


Ajándékozza el neki az 50%-ot (családtagok között nincs járulékfizetés ilyenkor) és kéz alatta adja oda a pénzt.


Az ingatlanos ilyen formában bekaphatja.

2013. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ez egy jó ötlet lenne, de hitelt kell rá felvenni! Így viszont nem hiszem, hogy ajándékozás címen lehet szerződni :(
2013. jan. 9. 12:34
 5/8 A kérdező kommentje:

Most viszont le is döbbentem! 1 hónapja kötöttük a szerződést, és még a weboldalukon sincs fent a hirdetésünk!!! Tuti, hogy valami csalók, nézzétek meg, ez itt egy hivatalos cég weblapja??:


[link]


Úgyhogy holnap az lesz az első dolgunk, hogy bemegyünk és megkérjük Őket, hogy legyenek már olyan szívesek és mutassanak egy db hirdetést!! Mert ha nem akkor viszont azonnali hatállyal felbontjuk a szerződést! Mert a szerződésben tudnak pofázni 6 oldalon keresztül arról, hogy mik a mi kötelességeink, de hogy nekik mondjuk el is kéne adni??


Az eszem megáll, komolyan az ingatlanosok a legnagyobb vérszívók!!!

2013. jan. 9. 16:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah és nem csak ott nincs hirdetés, hanem sehol!!!
2013. jan. 9. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nem fontos a válaszom, de azért annyit javítanék egy korábbi hozzászóló véleményén, hogy az ajándékozás nem jó megoldás, mert ott az illeték idéntől 9 %. Adásvételnél meg 4 %. Tehát drágább lenne a megoldás.

Az ingatlanossal kötött szerződés egyébként rendelkezhet úgy, hogy kizárólagos joga van az értékesítésre, tehát bárki megveszi az ingatlant, akkor jár neki a jutalék. Ezt úgy szokták kikötni, hogy az eladó máshol nem is hirdetheti magát, nem kereshet semmilyen úton másik vevőt.

Namármost, ha ilyen van a szerződésben, akkor elvileg jár a jutalék, mert akkor - ha a megbízási szerződés így van megírva - még a rokonnak sem szólhatsz, hogy vegye meg a lakást.

Mi a teendő ilyen esetben? Mivel kizárólagos szerződés volt, ezért elvárható lenne, hogy komolyan hirdessék az ingatlanodat. Mivel ezt nem tették meg, ezért te elállhatsz a szerződéstől. Figyelem! Nem felmondani a szerződést, mert annak határideje is szokott lenni.

A legjobb, ha írásban bejelented az elállási szándékodat.

De egy olyan cég, amelyik ennyire hanyagul kezeli az ügyeidet nem valószínű, hogy perelni fog.

2013. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon köszönöm! Ezt az elállást használni fogjuk! :)
2013. jan. 11. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!