Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan "kérjem el"a szüleimtől...

Hogyan "kérjem el"a szüleimtől azt a pénz, amit eredetileg is nekem tettek félre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: párommal közös tulajdonú lakást szeretnénk vásárolni.


Van a szüleimnek (nekem félretéve) 2-3 millió forint körüli összegük (nem tudom pontosan mennyi is), amit így alkalmanként emlegetni is szoktak, hogy ők már nagyobb dolgot nem vennének maguknak (pl. autó), mert az az én pénzem, ha majd megállapodok megkapom.

Esküvőt még nem tervezünk (majd olyan 1-2éven belül csak), viszont azt a pénzt, amit nekem tettek félre befektetném lakásba.


Termékszetesen szerződésbe lesz foglalva minden, nehogy azt érezzék, hogy esetleg elveszhet a hosszú évek alatt gyűjtött pénz.


Hogy lehet ilyesmt a legjobban tálalni? Biztosra szeretnék menni, hogy ne legyeek kétségeik a dologgal kapcsolatban.



2012. szept. 17. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd ki, hogy milyen lakást akarsz venni. Mutasd meg nekik és mondd, hogy ezt szeretnéd és szükséged lenne némi pénzre, tudnake segíteni. ha oda akarják adni és látják, hogy a lakás megéri, akkor odafogják adni. Ha nem akarják, akkor meg mindegy.
2012. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt így mondd el nekik,mert valószínűleg azt szeretnék,hogy legyen tulajdonod,és ne lehess kisemmizhető.
2012. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ hol laksz, hol akarsz 2-3 millió Ft-ért lakást venni.

A másik, ha az csak részét futná, ki fizetné az esetleg szükséges hitel törlesztőjét. Dolgozol már, biztos munkahelyed van, hogy valóban tudnád fizetni a törlesztést?

Vagy esetleg még arra is megkérnéd őket, hogy fizessék?

Nem hiszem, hogy bárhol is kapnál 2-3 millió Ft-ért bármit is.

2012. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első kettő válaszolónak köszönöm! :)


A harmadiknak pedig mondanám, hogy a lakás önrészébe szeretném befektetni. Nyilván nem él olyan naiv ember a világban, aki azt hiszi, hogy 2-3 millióért még bármit is lehet kapni. Maximum egy garázst.

Anyagilag teljesen független vagyok, MIBI asszisztensként dolgozom, nettó 180 ezres fizetéssel, párom pedig fejlesztési vezető egy mobilprogramozó cégnél. Úghogy a törlesztőrészlettel nem lesz gond.

Manapság az ember nem engedheti meg magának, hogy álomvilágban éljen..

2012. szept. 17. 21:16
 5/11 A kérdező kommentje:

És mint írtam fent is, nem egyedül fektetném be. Tehát nem "nyavajás" 2 millióval akarom megváltania világot. Ekkora összegen nagyjából annyi múlik, hogy Zuglóban vagy Kispesten van-e az újépítésű lakás. Ennyit jelent 2 millió..

22/L

2012. szept. 17. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Nem kell a fejemet leharapnod, ezekről a kis "mellékes" körülményekről egy szót sem szóltál, azért kérdeztem!

Én úgy gondolom nem voltam tiszteletlen, nem voltam bántó, te viszont eléggé arrogáns hangon igazítod el a fejemet olyasmiről, amiről a kommentedben nem tájékoztattál minket.

Csak ezért kérdeztem!

2012. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megmondták világosan hogy akkor kapod meg amikor megállapodol. Tehát házasodj meg, és már kérned sem kell. Egyszerű. És ne erőszakoljad őket minden más esetben, éppen attól függően hogy épp milyen üzlet jutott az eszedbe. Pont az ilyen makikat verik át mint szart a palánkon az ingatlanpiacon.
2012. szept. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy olyan otthon szeretnénk vásárolni, ahol szép és biztonságos környezetben tudunk együtt élni, ahova majd 2-3 éven belül nyugodtan jöhet a baba is.

Elkezdjük a családalapításhoz szükséges egzisztenciát ily módon is megteremteni. Nem tudom mi olyan furcsa ebben mindenkinek, hogy összevissza kell okoskodni ilyen-olyan átverésekről meg naivnak kell nézni az embert...

2012. szept. 18. 08:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Megállapodni pedig már megállapodtam, csak az esküvő gondolata nem hoz lázba annyira, hogy rögtön rohanjunk is az oltárhoz. Majd egyszer talán olyan is lesz. :)
2012. szept. 18. 08:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Magam, mint szülő helyzetét gondolom végig: Én mit tennék, ha fiam ilyen kéréssel jelentkezne?

Én azt mondanám, hogy gondolkozzatok el ezeken:

Ezt a lakást csak úgy tudod megvenni, ha hitelt veszel fel rá. A hitelben pedig már közösen lennétek párotokkal. Tehát az közös tulajdon lenne. A közös lónak túros a háta. Mindaddig, amíg nem vagytok egymással olyan szinten elkötelezve, hogy ki merjétek mondani a házassági ígéretet, nagyon kockázatosnak tartanék.

Van egy kérdésem ehhez, ami alapján el tudod dönteni, hogy szabad-e belemenni ebbe a helyzetbe: Ha évek múlva megcsalnád a párodat, akkor megmondanád-e neki? Ha ő csalna meg, akkor elvárnád-e, hogy megmondja?

Ha válaszolsz erre, akkor megmondom, hogy mit javaslok.

2012. szept. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!