Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankom hitelkártyát akar...

Xpedient kérdése:

A bankom hitelkártyát akar rámerőltetni. Szerencsére vagyok olyan helyzetben, hogy soha nem mentem még minuszba, megtakaritásom is van, nincs szükségem hitelre. Nagyobb vásárlásaim, tankolásaim sincsenek. A kérdés tehát:megéri-e nekem a hitelkártya?

Figyelt kérdés
Ecseteli a bank az előnyeit, vásárlákor x %-ot jóváirnak, meg mehetek vele minuszba stb. Egyik ismerősöm hasonló helyzetben van mint én, de ő isteniti, azt mondja igy a bank pénzét használja, meg olcsóbb is pár dolog vele ugye, amit jóváirnak a vásárlásokkor. Éves dija is van a kártyának, pár 1000 Ft. Nem is tudom miért éri meg ez a banknak ha ilyen jó az ügyfélnek.

2014. febr. 26. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit mulatságos hogy "rád erőlteti" mert ha ezt Te nem igényled akkor nem kéred és ennyi. Eltudod dönteni hogy kell-e vagy sem...
2014. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rám erőlteti, ez alatt azt értem, hogy levélben és e-mailben is ajánlják, meg telefonon is hivogatnak. Már kétszer is hivtak. És majdnem lehülyéztek, mikor mondtam, hogy nincs rá szükségem.

Egyébként én eddig elvoltam nélküle, nem érzem hiányát, csak kiváncsi vagyok másnak miért éri akkor meg. Már az olyanoknak, akiknek nem mennek minuszba. Mert ilyenek is vannak.

2014. febr. 26. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kell, akkor mond meg nekik, hogy nem kell, és hagyjanak békén.
2014. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SzarvasLászló ***** válasza:

Vannak hitelkártyák amiknek nagyon jó plusz szolgáltatásai vannak. Pl. utasbiztosítás, vásárlási visszatérítések, biztonságos webes vásárlás, stb.


Egy fő szabály van: a 45. napig töltsd vissza az egyenleget!

Ha ezt nem tartod be akkor gond van, ha betartod akkor nyersz.


A hitelkártyák egyetlen pszihológiai attitűdre épülnek:

meglátod a terméket, van hitelkeret, megveszed hitelkeretből. Aztán nem tudod feltölteni mert túlköltöttél és indul a 45. nap után a busás hitelkamat.


A hitelkártya akkor éri meg ha fegyelmezetten tudsz vele bánni.

2014. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is folyton hívogattak, mindkét bankomtól kaptam emailt, postai levelet, a párom szintén egy harmadik banktól.

Nyilván amin tudnak keresni azt hirdetik, nem tudom a bankoknál hogy van, de gondolom amelyik alkalmazott el tud adni egy kártyát az jutalékot kap - mint a biztosítóknál, postánál... vagy minimum valami dicséretet.


A hitelkeretre nekem sincs szükségem mivel van megtakarításom, (erre annyiféle ötletes "mi lesz ha ilyen-olyan hatalmas kiadások lesznek" kérdést kaptam, hogy könyvet lehet írni belőle), ha nincs mínusz nincs elmaradás, nincs kamat.

Viszont a kártyának azért van díja, meg még ki tudja milyen éves dolgokat felszámolnak, annyi hűdejó kedvezményt pedig szerintem nem nyújt.


Régebben az Auchan kártyáját nézegettem, lényegében az is hitelkártya, mindenféle csalogató akciók vannak, de az egyéb költségek miatt nekem nem érné meg.

2014. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a belinkelt cikket. Ott leírja, hogy miért éri meg a bankoknak.
2014. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!