Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A behajtó iroda és a végrehajt...

A behajtó iroda és a végrehajtó iroda is vonja a fizetésemet ugyanazon tartozás miatt. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Vodafon tartozásomat átvette az Intrum justitia, annak sem fizettem ezért kaptam egy végrehajtó irodából levelet miszerint az Intrum a kérvényező. viszont az intrum vonja a munkáltatótól a fizum, a végrehajtó iroda pedig inkasszót rakott a számlámra és ugyanazon hitelről van szó. jogos ez??? hogy 2 fele vonnak? elméletileg a vodafone átadta az intrumnak, az intrum meg a végrehajtónak. nem??

2014. márc. 7. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
szóval megkaptam a fizumat ugyhogy már levonták a 33%-át, plusz még annak a 33 %-át is az inkasszó miatt.
2014. márc. 7. 17:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem jogos, es valoszinuleg valamit nem is jol mondasz.


Egy tartozas eseteben maximum 33%, tobb tartozas eseten maximum 50%-ot vonhatnak le a fizetesedbol. Tehat a ketszer 33% alapbol nonszensz.


Hetfon: hivd fel az Intrum-ot meg a vegrehajto irodat is, es kerdezd meg hogy ez szerintuk hogy van. Utana pedig menj oda a munkaugyesekhez, es kerdezd meg hogy szerintuk hogy van ez. Ha valoban ugy van ahogy mondod, akkor ez igy ebben a formajaban torvenytelen.

2014. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
86000 ft lett volna a fizum. 57000 et átutalt a munkáltató és még abból 17000 et levontak az inkasszó miatt. így 40 ezer ftért gürcöltem egész hónapban.
2014. márc. 7. 18:07
 4/7 A kérdező kommentje:
megvannak a papirok amiket küldtek, hogy ki kinek adta át a tartozást és hogy ki honnan von...
2014. márc. 7. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyet nem szabad, akkor itt a munkaugy a legnagyobb ludas. Hetfon csapj az asztalra!
2014. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendezd a tartozásod, és akkor megoldódik a probléma.
2014. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármennyire is nonszensz, sajnos ez jogszerű. Behajtó iroda nem tehet inkasszót a számládra, csak a végrehajtó, kivéve ha valamilyen előzetes felhatalmazást adtál szerződéskötéskor.


A letiltás és az inkasszó két különböző dolog. A letiltás valóban csak 33% lehet, de azt semmi nem tiltja, hogy a maradékot inkasszóval elvigyék. Ha még továbbra is van tartozás, akkor erre az a megoldás, hogy kp-ben vagy más számlájára kell kérni a fizetést.

2014. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!