Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még 2006- ban volt egy számlám...

Karolina 01 kérdése:

Még 2006- ban volt egy számlám az OTP banknál. A számla megszüntetésre került, de maradt rajta kb60000Ft tartozás. Ez az összeg mára 760000Ft lett. Mit tehetek, ha sem a végrehajtó sem pedig az OTP nem tájékoztatott a végrehajtási ügyről megfelelően?

Figyelt kérdés
Végrehajtó állítása szerint a kiküldött leveleit nem vettem át, pedig nem így van. Állítása szerint, ha nem kerestével megy vissza neki a levél az kézbesítettnek minősül.
2012. jan. 25. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha tartozás van a számlán, akkor azt nem szüntetik meg!

Azóta kamatozott, plusz a végrehajtó cég költségei simán kiteszik a 760ezret. Ez bukta szerintem. Sajnálom.

2012. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem én szüntettem meg hanem az OTP bontotta fel egyoldalúan.
2012. jan. 25. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Mikor megszüntetted a számlát, akkor kellett, hogy kapjál egy záróegyenleget.

Attól, hogy nem zaklatnak, még nem jelenti azt, hogy el van felejtve az ügy. Nyilván a banknak az a jó, ha kamatozik a tartozás.

Semmit nem tudsz tenni. Ki kell fizetni.

2012. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Állítása szerint, ha nem kerestével megy vissza neki a levél az kézbesítettnek minősül."

Ez így igaz. Ha nem veszed át, attól még jogerős.

2012. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 25. 14:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért elég durva, hogy nem egészen 6 év alatt 60ezerből, 760ezer lett. :(
2012. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen nagyon durva! Szerintem ezt is lehet simán nevezni uzsorakamatnak amit a bankok hivatalosan csinálnak! :(
2012. febr. 2. 07:25
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
úr isten,ezt most nem mondod komolyan,hogy 60 ezer ft-ból 6 év alatt majdnem 800 ezer lett???ezzel menjél bíróságra,ez nem lehet hagyni,ez uzsora kamat,hogy a rossebb vigye el őket oda,ahova gondolom!!!én ugyan ebben a cipőben járok,életünk végéig fizetni fogunk,nem tudom mi lesz...borzasztó...
2012. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem uzsorakamat, álljatok le.

A tartozást nem fizették ki, tovább kamatozott, majd rákerültek a végrehajtó költségei is. Ez már rég nem a banki kamatról szól.

Nem is értem, hogy lehetett otthagyni egy számlát tartozással, mégis mire számítottatok, mi fog történni?

2012. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem bírálatot kértem, hanem segítséget. Magamtól is tudom, hogy hibáztam. De ez akkor is olyan mintha uzsorakamat lenne. Szerintem egyáltalán nem normális az, hogy ennyi kamatot rávágnak.
2012. febr. 3. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!