Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikerül kinullázni a forint...

Sikerül kinullázni a forint alapú hitelünket, de a szerződés elvileg csak 10 év múlva járna le. Mennyivel fogunk többet fizetni, hogy előbb kifizetjük az egészet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 11:39
 1/7 A kérdező kommentje:
5 millió van még vissza, 10 éve fizetjük. Bele sem merek gondolni, hogy a ténylegesen felvett összeget már szinte ki is fizettük, de ezen kár rágódni. Csak reménykedhetünk benne, hogy nem húznak még le utoljára rólunk egy óriási összeget. Tudom, hogy lesz szerződésmódosítási díj, de azt mi alapján határozzák meg?
2014. márc. 12. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már 10 év óta fizetitek, és még további 10 év múlva járna le, akkor 20 éves futamidőre kaptátok. A fizetendő törlesztő-részlet 20 év kamat-fizetést tartalmaz. Tehát a felszámot kamatnak kb. felét vissza kell kapnotok. Ha abból leveszik a szerződés-módosítási díjat, még akkor is visszafelé kellene valamennyinek jönnie, és nem tőletek oda!
2014. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A bankot kérdezd, újra kell számolni és átütemezni az egész hitelt a végtörlesztéshez.
2014. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolót annyival egészíteném ki/javítanám ki, hogy valószínűleg NEM a kamat fele jár vissza, mert általában annuitásos hitelek vannak/voltak a piacon, vagyis a futamidő elején döntő részben a kamatterhek fizetése történik és az idő előrehaladtával fizeted ki a tőkét is.

Tehát ha félidőben végtörlesztéssel kifizeted az annuitásos hiteledet, akkor a fennmaradó tőkerészre esedékes későbbi kamatot tudod "megspórolni".

Remélem, elég egyszerűen írtam le.


Az, hogy aktuálisan a te bankodnál a te hiteltermékedre mennyi a végtörlesztés díja, azt meg kellene nézned a hirdetményben- mert ez termékenként is változó lehet.


Ha van rá tőkéd, akkor egyébként akkor is megéri végtörleszteni (előtörleszteni is egyébként a legtöbb eestben), ha ennek külön díja van.

Általában a fennálló tartozás %-ában határoznak meg díjat, 1-2% körül. Sok helyen X%, de legalább/maximum Y összeg-ben van meghatározva.

2014. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Úgy tudom, hogy ilyen esetben (ahogy írta is valaki) újra kell számolniuk az egészet, mintha nem 20 évre, csak 10 éves futamidőre venné igénybe a hitelt.


Ezért fog az eredetileg kiszámolt kamat-összeg kb. a felére csökkenni!!!!


Az egy másik dolog, hogy amikor kiszámolják, hogy a havi egyenlő törlesztőrészlet először nagyobb hányadban tartalmaz kamat-visszafizetést, és eleinte csak a befizetett összeg töredékét írják jóvá tőke-törlesztés címén. Bebiztosítják magukat, hogy ha esetleg bedugul a törlesztés, akkor még az általuk kölcsönadott összegből minél nagyobb részt követelhessenek az adóstól.


Attól még a 20 évre kiszámolt kamat összege ha fele-annyi időre újraszámolják, kb. a felére fog csökkenni, tehát közel annyit (különböző egyéb költségek levonása után) most vissza kell kapniuk.

2014. márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj, ez meglepett!

Azzal ijesztegettek, hogy jól lehúznak majd még egyszer utoljára, de akkor megnyugodtam, hogy nem lesz akkora ráfizetés... Köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 14. 08:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd azért írd meg, hogy végülis mi lett!
2014. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!