Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki lakáshitel tartozás...

Banki lakáshitel tartozás esetén mit vihet a (bírósági) végrehajtó? Gyerekholmit ugye nem?

Figyelt kérdés
A párommal babát szeretnénk és babaholmikat gyűjtögetünk.Van már babakocsi,meg sok minden apróság.Igaz,gyerek még nincs hozzá,de ugye ezeket nem viheti a végrehajtó?Meg lehet egyezni vele hogy hadd fizessek havi részletekben?10 ezer forintot tudnák havonta fizetni.
2014. márc. 12. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Mindent visz, amiről nem tudjátok bizonyítani, hogy nem a titétek!


"Meg lehet egyezni vele hogy hadd fizessek havi részletekben?10 ezer forintot tudnák havonta fizetni."


Lakáshitelt havi 10.000-rel fizetni? Ez még viccnek is rossz! Kizárt hogy belemennek ilyenbe. Nekem a rokonom a törlesztőrészlet felét tudta volna fizetni tovább, abba sem mentek bele, vittek mindent. Nem egyezkedni kell, most már késő, fizetni kell rendesen a részleteket.


Nem mellesleg, nem fizetők vagytok és babát terveztek? "Felelősségteljes" család vagytok, az egy biztos!

2014. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Arról van szó hogy a volt párom vette fel évekkel ezelőtt a lakáshitelt,mindig ő fizette.Én adóstárs vagyok.Nos az van,hogy különmentünk,elköltöztem tőle és új párom van.Most tudtam meg nemrég,hogy a volt párom nem fizeti jó ideje a lakáshitelt.Ezért most rámszálltak.A jelenlegi páromnak van munkája,jól keres,de nekem jelenleg nincs munkám.Albérletben élünk,lakás,kocsi nincs a nevemen,egyenlőre házasok sem vagyunk.Benne vagyok már a korban,nem tehetem tönkre az életem azzal,hogy soha nem szülök,azért mert a volt párom egyszer régen belerántgatott ebbe az adóstárs dologba.Nem vegetálhatok örökké,rettegve,ezért szeretnék kitalálni valamit a helyzet megoldására!!
2014. márc. 12. 14:02
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és a tartozás több mint 7 millió forint,de nekem értékes ingóságom nincs.Azért gondoltam arra hogy a meg nem született gyerek holmijait csak nem viszik el??Úgy tudom gyerekek cuccait nem vihetik.
2014. márc. 12. 14:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Kössetek vagyoni szerződést, amiben leírjátok minden a párodé, össze is házasodhatok így nem tudnak a párod vagyonából foglalni. viszont ha elváltok nem kapsz semmit az évek alatt megszerzett vagyonból sem. Ügyvéd segít elkészíteni.
2014. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Beugrott, házassági vagyonjogi szerződés hívják.
2014. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nagyon hasznos volt,így fogunk cselekedni,ahogy leírtad.
2014. márc. 12. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:

"a volt párom vette fel évekkel ezelőtt a lakáshitelt, mindig ő fizette. Én adóstárs vagyok."

Ha adóstárs vagy, az azt jelenti, hogy egyetemlegesen feleltek a felvett hitelért. Ha bank úgy gondolja, rajtad hajtja be az egész tartozást...

Mihelyst munkád lesz, tulajdon kerül a nevedre, a bank / végrehajtó lecsap. A bejelentett lakcímeden pedig foglalhatnak. Nehéz élet elé nézel.

2014. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyik rokonomhoz vagyok bejelentve.De soha nem laktam ott.Igen,tudom hogy a munkabérből egyből vonnak,amint lesz.Jó lenne ha ki tudnám vonni magam az adóstárs kötelezettségei alól...
2014. márc. 12. 17:10
 9/15 Józsi21 ***** válasza:

Nézd a végrehajtó,nem igazán fog nálatok lefoglalni semmit,ha csak valami értékes dolog nincs a birtokodban!

DE!Három dolgot meg kell tenned:

1. bankszámlád megszüntetni,minden hozzád áramló pénzt postán,vagy kp-ban felvenni

2.végrehajtóhoz bemenni azt a 10 eft-it törlesztésként felajánlani,már csak azért is,hogy fizetési hajlandóságot mutass

3.a bíróságon vagyonmegosztást kérni,(negatív vagyonra is lehet)

Nem tisztázott hogy a volt párod a férjed,vagy élettársad volt,az ingatlan miért lett megvásárolva(esetleg a közös jövőtök miatt?).

Kérdés:Semmilyen ingatlanban nincs tulajdonrészed?(szülői ház,amerikai nagybácsi,nagyszülők ajándéka stb)

2014. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Józsi21 ***** válasza:
Még valami :az adós háztartásához tartozó kiskorú gyermek által használt - jellegénél fogva gyermekek részére szolgáló - tárgy
2014. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!