Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adjam neki haza tényleg a...

Adjam neki haza tényleg a diákhitelem?

Figyelt kérdés

Szóval anyám megőrült. A szó szoros értelmében. Továbbjutottam az egyetemre, de közölte, hogy nem hajlandó eltartani.... felvettem a diákhitelt, hogy legyen mit ennem, (ne dögöljek éhen) de már ezt is hazaköveteli.


Olyan szinten cirkuszt csap minden baromságból, hogy hetente ide hívja a rendőröket, mindenféle bírósági ügyet kreál, bolondokházába akar záratni, nem normális.


De mégis az anyám és valamilyen szinten rám is vonatkozik az ingatlan amiben lakik, szóval. Ha albérletbe megyek az alap hangon 50, és egy idegen kezébe adom... bármikor kirakhatnak.


Koleszba nem mehetek mert pesti vagyok.


Ha meg hazaadom anyámnak, eladósodhatok, és lehet, hogy nem is fog megváltozni, hiszen elmebeteg.. de lehet, hogy igen.


A nagyapám azt mondja adjam neki oda.... én félek, nem tudom mit csináljak, ki akar dobni a lakásból, beszélni nem lehet vele, teljesen paranoiás. Fél, hogy megmérgezem, hogy elvágom éjjel a torkát, nem tudom, mintha megszállta volna valami.


A barátnőmmel viszont már lassan szeretnénk együtt lakni (nála nem lehet hosszútávon) és itt anyámnál elvileg lakhatna. Szóval...


Esetleg ha fizetek neki talán javul a kapcsolatunk, és később cserébe rámírja a lakását, vagy valami... esetleg ha eladja rá lehet venni, hogy vegyen nekünk egy garzont a pénzből, ha itt hagyom, csak még jobban rászállnak mindenféle szélhámosok, és a végén még elviszik a lakást.


Szóval mennyire jó befektetés egy elmebeteg rokon? :D Adjam haza a diákhitelemet? Vagy inkább üssem agyon? :D (csak viccelek)



2013. szept. 22. 22:59
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
A rezsifogyasztásom amúgy havi olyan max 15 ezer, ezt általában ki is fizetem neki. Legalábbis kifizettem, amíg el nem adta valami cigányoknak a 100 ezres sportbicómat valami kitalált tartozásra hivatkozva, na ott leálltam. De mióta nem fizetek újabb és újabb tartozásokat talál ki és bíróságra is vitte az ügyet. Ki fognak tiltani a lakásból...
2013. szept. 22. 23:01
 2/45 A kérdező kommentje:

Többször volt ilyen is, hogy megpróbált megverni, aztán kihívta a zsarukat és közölte, hogy én vertem őt. A zsaruk persze mint a segg olyan buták, és simán bevittek. Azóta lengeti a papírt, hogy majd viszi a bíróságra, hogy megvertem. Szerintem már el is hiszi magának annyit mondogatta....


Tudom, hogy 90% ilyen állapotból azonnal albérletbe menne, de az csak akkor jó buli, ha van mögötted egy rokon, akihez mehetsz, ha bedőlsz. Szóval valamilyen okból nem tudom fizetni, mehetek a csepeli kiserdőbe munkanélkülinek, miután a haverok elküldenek. Ezt sem szeretném.

2013. szept. 22. 23:04
 3/45 A kérdező kommentje:

Ja, a legjobb, hogy tényleg bíróságra vitte.


Viszont az egész szarakodás alapja az a mocskos pénz, szóval ha fizetnék neki (és itt nem elég az amit boldogult apám anno mondogatott, hogy elég csak szeretni) szóval ha fizetek neki, akkor biztos olyan lesz mint a kezes bárány, ráadásul talán lakásügyben is másképp kezelne. (vagy mégjobban rámszállna)

2013. szept. 22. 23:06
 4/45 anonim ***** válasza:
28%
Oda kellene neki adnod, de en a helyedben inkabb alberletbe koltoznek minel tavolabb tole. Eleg naiv gondolat az, hogy egy ilyen labilis lelkiallapotu anya mellet szeretnel nyugton elni a baratnoddel. Ha most adsz neki penzt, a tovabbiakban is el fogja varni es zsarolni fog. Valahogy a ketto kozott kellene megtalalni az utat... Nagyon nehez helyzetben vagy, megetelek.
2013. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Elvileg ha lepörög a lakáshitel (már csak pár hónap, max egy év) azt mondja eladja a lakást és kapok a barátnőmmel egy garzont.... persze ez nem túl hiteles, de....
2013. szept. 22. 23:17
 6/45 A kérdező kommentje:
Odaadnám neki, ha ingyen lenne. De a bajom vele elsősorban az, hogy hitel, és saját kockázatra akartam vállalni, nem úgy, hogy egyenesen a kezébe adom az anyámnak. Akkor már vegyen fel ő hitelt, vagy valami.... ez őrület.
2013. szept. 22. 23:20
 7/45 A kérdező kommentje:

Olyan is volt már, hogy fizettem neki havi 20-at. Aztán kitálált megint egy cirkuszt a zsaruk meg rámnyomtak 30 napnyi távoltartási végzést. Mivel nem akartam égetni magam a helyzettel sátorban vártam a leteltét, aztán nagy kegyesen 20 nap után közölte, hogy jó, elege van a viszálykodásból, ha fizetek neki 30 ezer forintot hazaenged. Levettem a pénzt a bankból, megindultam haza, erre a rendőrök vártak, hogy megszegtem a távoltartást, és mehettem az előállítóba.... lassan olyan lelkiismeretem van mint egy bűnözőnek annyi ügyem volt anyám miatt...


Szóval az volt az utolsó eset, hogy fizettem neki.


De az "otthonomat" mégsem hagyhatom csak úgy ott. Lehet, hogy ha így teszek, ha bajba kerülök nem lesz hova hazamennem később.

2013. szept. 22. 23:26
 8/45 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam, hogy széndioxid palackkal megfullasztom olyan szinten elegem van már ebből a kínzásból amit művel.
2013. szept. 22. 23:27
 9/45 A kérdező kommentje:
Viccet félretéve tartsak el egy 50 éves elmebeteg asszonyt 20 évesen? Mert az a 30-40 ezer biztos, hogy nem az én rezsirészemre kell, mert az max 15, de talán kevesebb is.
2013. szept. 22. 23:29
 10/45 anonim ***** válasza:
91%
Skizofrén.
2013. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!