Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megadtam a CVC kódomat egy...

Megadtam a CVC kódomat egy szállásfoglaláshoz. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Booking.com-on foglaltam szállást ott kérték, előtte utánaolvastam több helyen, hogy ez az oldal biztonságos, arra kell az adat, hogy ha határidőn belül visszamondom a szállást, levonhatják az összeg x százalékát. (attól füg mikor mondom le)


Most kaptam a Paypal oldalról egy emailt :



Notice of Policy Updates



Dear Customer,


Some information on your account appears to be missing or incorrect.

Please update your information promptly so that you can continue to enjoy

all the benefits of your PayPal account.

If you don't update your information within 37 days, we'll limit what you can do with your PayPal account.



update


If you need help logging in, go to our Help Center by clicking the Help link located in the upper right-hand corner of any PayPal page. .


Sincerely,


PayPal



Nem értem nem is regisztráltam ide, lehet köze a foglaláshoz??


köszi előre is



2014. ápr. 4. 22:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott h korábban valóban regisztrálhattam a paypalra de aztán nem léptem tovább.. Lehet h ezért kaptam az emailt és nincs is köze a booking-os foglaláshoz?
2014. ápr. 4. 22:14
 2/12 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a booking-os foglaláshoz, azért kaptad, mert regisztráltál paypal-re, de nem töltöttél ki minden adatot a használatához. Véletlenül jött pont most az értesítés. Booking.com-nál a foglaláshoz mindig meg kell adni a kártyád adatait, beleértve a CVC kódot. Évek óta foglalok az oldalon szállásokat, teljesen biztonságos, sosem volt problémám.
2014. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM kell megadni a CVC kódod. És abszolút nem biztonságos megadni a CVC kódod.

A kártyaadatokat a terheléshez a booking nem biztonságos csatornán (konkrétan e-mailben) továbbítja a szállodának akkor ha nem "fizessen most" opció van (mert akkor biztonságos oldalon végzed el a fizetést).

Én konkrétan két hete láttam azt, hogy a bankkártyaadataim ott voltak a recepcióm, BELEÉRTVE A CVC kódot is, a szállodánál. Láttam az asztalon a levelet, ahogy BÁRKI más is láthatta. A CVC kód ennél sokkal biztonságosabb kezelést igényel véleményem szerint. Azóta nem adom meg.

2014. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valóban nem túl biztonságos dolog, ugyan visszaélést én még nem tapasztaltam a booking.com-on, azt viszont rühellem, amikor a szállodák össze-vissza zárolgatják a pénzt a kártyán. Nem szívesen foglalok kártyaadatok megadásával, de sajnos sokszor nem lehet kikerülni, majdnem mindenhol kérik.
2014. ápr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát tőlem még sosem kértem Cvc kódot sem a bookingon, se máshol!

Mondjuk meg sem adnám!

2014. ápr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszkat.

Én is úgy tudom hogy zárolhatják az öszeget ha nem jelenek meg, vagy időn kívül lemondom a foglalást, de ha megjelenek és pl készpénzben kifizetem a szállásdíjat helyben, akkor a számlámról nem emelnek le ugye?



Igekeztem nagyon alaposan utánaolvasni, nem akartam én felelőtlen lenni, de lehet h elhamarkodtam a bookingon foglalást..

2014. ápr. 5. 19:28
 7/12 A kérdező kommentje:
összeget
2014. ápr. 5. 19:29
 8/12 anonim ***** válasza:

De igen! Nem mondom, hogy mindenhol, de sok helyen szokás, hogy az érkezés napján (még mielőtt odamész a szállodába) zárolják a pénzt. Elvileg a tényleges fizetés előtt fel tudnák, illetve fel is kellene engedni a zárolást, de erről rendszerint "elfeledkeznek". Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy célszerű legalább kétszeres fedezetet biztosítani a kártyán, de néha még ez sem elég.

Én már jártam úgy Londonban, hogy az érkezéskor zároltak, távozáskor fizettem, de miután fizettem még azután is zároltak volna az ökrök, de annyi pénz már nem volt a számlámon, úgyhogy csak a "sikertelen vásárlásról" kaptam az SMS-t. Ez persze nem jelenti azt, hogy be is terhelik a számláról a pénzt, de 30 napig nem tudsz hozzáférni.

2014. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy zárolnak valamennyi összeget. Nekem eddig kétszer fordult elő. Egyszer egy spanyol szállodában zároltak 1 eurót, amit aztán két nappal később fel is oldottak, állítólag csak ellenőrizni akarták, hogy tényleg működik-e a kártya. Másodszor meg egy olasz panzió zárolt 100 eurót, amit akkor oldottak fel, amikor már ott voltam. A telefonban azt mondták, hogy ha lemondom a szállást a megadott határidőn belül, azonnal feloldják, csak arra az esetre tartják zárolva, ha mégsem jelennék meg. Végül akkor oldották fel, amikor ott voltunk, és fizettünk. Ha valakit zavarnak az ilyen zárolások, olyan kártyát kell használni a foglaláshoz, amin amúgy nem tartotok pénzt, vagy ha igen, olyat, ami a mindennapokban nem hiányzik.
2014. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, leginkább erre jók a hitelkártyák.
2014. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!