Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Németországba van egy kis...

Németországba van egy kis tartozásom ha haza megyek magyarba akkor betudják rajtam hajtani vagy le is ültethetnek emiatt?

Figyelt kérdés
németbe részletfizetéssel vettem egy tv-t meg egy számítógépet ami együtt 2500 euró plusz egy olyan tartozást vettem fel a bankba hogy 2500 eurót le lehettet venni és most minuszba vagyok a kártyámon és arra lennék kiváncsi hogy ezzel a tartozásokkal tudnak e valamit kezdeni ha haza megyek és mire számithatok csak olyanok írjanak akik tudják mit beszélnek köszönöm
2014. ápr. 8. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Behajtani elvileg be tudják, de nem biztos, hogy fogják is.

Leültetni sem fognak, hacsak nem szándékosan azért vetted fel a hitelt, hogy ne fizesd vissza.

2014. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Az elsö igencsak téved.

Be tudják hajtani rajtad, akár Németországban vagy, akár Magyarországon és be is hajtják. Amennyiben nem fizetsz, pert indítanak ellened, és akkor nemcsak a tartozást kell kamatostól fizetni, hanem még a perköltséget is, ami az eredeti összes 10-20-szorosa is lehet.

2014. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha vállaltad, hogy visszafizeted, akkor fizesd is vissza. Hogy merült fel egyáltalán, hogy nem fizeted vissza?

Ne lepődj meg, ha kopogtatnak majd a behajtók, meg fogod érdemelni. Az EU-ban úgysem bújhatsz el.

2014. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát azért nem tudom vissza fizetni mert németországba dolgoztam de haza kell mennem és itt marad a tartozás nem szándékos volt hogy felvettem
2014. ápr. 8. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

"Az elsö igencsak téved.

Be tudják hajtani rajtad..."


Na, te is egy funkcionális analfabéta vagy.

2014. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy behajtanák. Legalábbis fordított esetben nem igazán működik, a behajtó cégek, ha egyáltalán megtalálnak, legtöbb esetben nem postáznak külföldi címre, tehát nem tudnak hivatalosan tájékoztatni.

De attól, hogy elhagyod az országot, még vissza tudod fizetni a hitelt.

2014. ápr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
59%
na te is így viszed a magyarok hírét....büszke lehetsz magadra,remélem megtalálnak,azt elszámoltatnak!milyen embernek tartod te magad?legalább légy férfi bas-zdmeg,ha kölcsönt vettél fel,akkor fizesd vissza.Mit cigánykodsz?
2014. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem azért nem fizetem be mert nem akarom hanem mert nem tudom havi részletekbe fizettem eddig most családi okok miatt kell haza mennem és nincs annyi pénzem hogy ezt visszafizessem ha meg haza megyek onnan se tudom fizetni havonta mert nem hiszem hogy olyan jó állást tudok otthon szerezni hogy ezt megtudjam csinálni
2014. ápr. 10. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!