Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék? Nagyon elkesered...

Mit tehetnék? Nagyon elkeseredtem, milyen lépéssel folytatnátok?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, márciusban írtuk alá az adásvételit. 5 örökös volt az eladó. A vételár megfizetését úgy rendezzük, hogy vagy egy önrészem, a maradék pedig banki hitelből kerül megfizetésre. Az önrész is és a hitel is ugyanabban az arányban kerül megfizetésre az öt eladónak, nem egyenlő részben.

Az egyik eladó külföldön él és dolgozik, magyar bankszámlája nincs. A megbeszéltek szerint az önrészt a megfelelő arányban elutaltam. Mindenki meg is kapta, kivéve a külföldön dolgozó. 1 hét múlva találkoztunk az ügyvédnél, ott derült ki, hogy helytelen bic (Swift) kódot adtak meg. Az ügyvédnek támadt az az ötlete, hogy mivel a bank úgy is kéri, hogy magyar számlát hozzanak ők is létre, mert a hitelt máshova nem utalják ki, ezért arra a létrehozott számlaszámra utaljuk át mégegyszer az összeget (majdnem 200000Ft) és mivel a bic kód nem stimmelt, nekünk a bank majd úgyis visszautalja a pénzünket. Mi ezt meg is tettük. Mivel a pénzt mai napig nem kaptuk vissza, ezért a banknál jegyzőkönyvet vettünk fel, ők kivizsgálást indítottak és mikor kiderült, hogy lehet, hogy mégis megkapták a pénzt a külföldön élő eladók, újra felvettem velük a kapcsolatot, hogy biztos nincs-e náluk. Kiderült, hogy még akkor amikor elutaltam megkapták, semmi késedelem nem volt. Azóta autóhitelt, meg mindent levontak belőle, nem tudják visszaadni.

Szerintetek mi legyen?



2014. ápr. 9. 15:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, rossz kategória. Az otthon/ingatlan vásárlás, eladásban újra feltettem.
2014. ápr. 9. 16:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb búcsúzz el tőle - polgári peres eljárásban szerezhetnéd vissza, de egyrészt ha nincs vagyonuk (ráadásul külföldön élnek) akkor úgysem tudnád behajtani, másrészt 200e forintért nem is érdemes pert indítani...
2014. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bank neked utalja a hitelt te meg vond le a második részlet fizetéséből....
2014. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a problémát. Te az Adásvételi szerződés szerint megadott számlaszámra utaltál, tehát részedről a teljesítés a szerződésben leírtak szerint történt. Az már az eladó baja, ha inkasszó van a folyószámláján, ettől ő még "megkapta" a pénzt.

Az Ügyvéd ezek alapján el tudja készíteni Neked a teljes önerő megfizetéséről szóló igazolást, a Te bankod meg utalhatja a hitelt úgy, ahogy az AV-ben le van írva.

2014. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, most mondjam azt örülj hogy ennyit buksz, ha buksz.
2014. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A bank nem nekem utalja a hitelt, hanem az eladóknak.

Az adásvételi szerződésben szereplő számlaszám helyes volt ugyan, de a hozzátartozó bic kód nem. Így én elvileg rossz adatok alapján utaltam. Teljesen mindegy, hogy én is tudom, meg mindenki, hogy az a pénz engem illet, de akkor sem tudok vele mit csinálni. Épp ez a bajom. Ezért gondoltam hátha valaki tud adni ötletet, hogy mi van ilyenkor.

Azért mindenkinek köszi, aki elolvasta és próbálkozott, nyilván megoldás nem lesz erre. Mentek a kezek.

2014. ápr. 10. 07:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit még most sem értek: Ok, 2x elutaltad a 200.000Ft önrészt, egyszer egy külföldi számlára, egyszer pedig egy magyar folyószámlára. Melyikről inkasszálták az eladó pénzét?

Lehet AV-t módosítani és kérhetitek a hitelt ügyvédi letétbe is, akkor így vissza tudod szerezni a nem jogosan kifizetett pénzt.

(Bocs, de elég gyenge lehet az ügyvéded, ha nem talál megoldást.)

2014. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
akaszd fe lmagad mindenki jobban jár
2014. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!