Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tartozásom van, a behajtó...

Ha tartozásom van, a behajtó vagy maga a a cég köteles engem tájékoztatni évente legalább egyszer, hogy törlesszek?

Figyelt kérdés
11 év után jött egy levél, hogy fizessek ki a telekom felé 300 000 ft-ot.

2014. máj. 21. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Az ügyfélszolgálatost kérdeztem, hogy miért nem küldtek azóta nekem erről levelet?

Azt válaszolta nem tudja... a számítógép szerint 2003-ban kaptam utoljára levelet tőlük erről a tartozásról.

Ennyi idő után ez már elévülésnek számít?

2014. máj. 21. 15:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom kötelességük folyamatosan tájékoztatni az ügyfelet az adósságairól ha vannak nem 11 év után észbe kapni és az ember nyakába ugrani.

Úgy tudom 5 év az elévülési idő de itt többet is megtudhatsz:


[link]


Ezt is érdemes elolvasni mert új szabályok vannak. A legfontosabb, hogy semmilyen formában ne ismerd el a tartozást mert az megszakítja az elévülést.

[link]


Mindenesetre van ezer ingyenes jogi fórum a neten azért beírnék néhánynak és véleményt kérnék, mielőtt bármilyen kapcsolatba lépnék az Telekommal vagy a behajtókkal vagy bárkikkel.

2014. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki ne fizesd a tartozást! Már rég elévült.


Szerintem nem kötelesek évente tájékoztatni, mert itt olyan tartozásról van szó, amit még 2003-ban egyösszegben kellett volna kiegyenlíteni.

2014. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem egészen, mert akkor azt hiszem valami 20 000 ft volt a tartozás, és idén érte el a nagyságrendet.

Írnom kellene nekik, de nem tudom mit.

Elég ha annyit írok, hogy ez már elévült?

Szerintem ezzel nem fognak megelégedni.

2014. máj. 21. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha levelet írsz nekik akkor, mint már írtam ne ismerd el a tartozást mert a legújabb ptk. módosítás szerint az elévülés megszakad ha az adós elismeri vagy ráutaló magatartásával érezteti, hogy a követelés jogos! Tehát behajthatják ebben az esetben.


Tessék szépen utána nézni.

Nem azt mondom, hogy, akinek adóssága van az lapítson és tegyen rá de enyhén szólva is aljasságnak tartom, hogy egy 20 ezres tételen évekig ülnek és hagyják a sokszorosára növekedni.


El tudom képzelni, milyen gánya melót végezhetnek egy ilyen cégnél, hogy eddig kotlanak rajta. És csodálkozunk, hogy ebben az országban semmi sem működik.

Ha megcsinálták maguknak akkor ez már legyen az ő saruk, hogy nem voltak folyton a nyakadon időben.

Soha nem is értettem, hogy bármelyik szolgáltató, miért képes hónapokig, évekig hagyni a felhalmozódást és miért nem rendezik időben a dolgot.


Szóval ha írnál is nekik javaslom, hogy közöld velük nem emlékszel a tartozásra miután nem értesítettek nem tudsz róla és nem 11 év után kissé hiteltelen.

De ezek után továbbra is azt javaslom kérdezz meg egy ügyvédet a neten hemzsegnek az ingyenes jogtanácsadó oldalak. Valahol csak tudnak tanácsot adni.

2014. máj. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!