Mit tudunk csinálni?

Figyelt kérdés

Januárban lányom felköltözött Budapestre, úgy tudtam, dolgozik. Tegnap kiderült, hogy nem dolgozott, viszont annál több adósságot halmozott fel :( tudtomon kívül kötött több szerződést is mind a 3 telefonszolgáltatóval, és így kihozhatott több telefont meg táblagépet, és szinte abból élt, hogy ezeket hó végén eladta, és abból tudta fizetni az albérletet, így nem is vettünk észre semmit (ritkán tudtunk vele találkozni)

Most minden hűségidős szerződést nézve havi szinten 110-120.000 forintra rúgnak a számlák :( :( ennyit mi ugyebár nem tudunk fizetni, meg hát nem is szeretnénk... lehet valamit tenni?

5 mobiltelefon előfizetés, 1 mobilinternet,2 iphone 5s, és egy ipad air részlet. :(

A lányomat biztosan megnyúzom, de utána lehet valamit csinálni?



2014. máj. 21. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

mivel ő kötötte a szerződést, ezért gondolom 18 év felett van, azaz felnőtt.


A felelősség az övé. Oldja meg!

Ha van cucca, akkor adja el, menjen el dolgozni és majd tárgyal a behajtóval.

2014. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem is oldom meg helyette - nem is tudnám. A kérdés főleg az lenne, meg lehet-e szabadulni ezektől az előfizetésektől (gondolom busás kötbér ellenében)
2014. máj. 21. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:

ahogy írtad, busás kötbér esetében lehet megszabadulni tőlük.

Lényegében ugyanazt vagy többet fizetsz ki mintha lehasználnád a hűségidőt.


Nem nagyon tudtok mit tenni, a lányod iszonyúan ostoba.

2014. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

az. iszonyat mérges vagyok, de attól még a lányom, nem fogom elküldeni, hogy old meg egyedül.

megnéztem, az egyik előfizetés pl. 4000 ft/hó, 24 hónapra, és 68000 a kötbér ha jól emlékszem a szerződésre, tehát kevesebb, mint ha beszorzod 24-el.

Ugyanez áll a 15.000 forintos előfizetésre (na arról legalább tudtam, hogy van ilyen korlátlan csomagja, de úgy tudtam 9900 ft) ott 120 körül van a kötbér, ha beszorzod 24-el, ez is több. A kötbérre vajon lehet részletfizetést kérni? Mert akkor azokra mondjuk kérnénk részletet, kislányomat elzavarnám a cementgyárba melósnak, meg kénytelenek lennénk mi is beszállni, de csak kinyögnénk valahogy.

2014. máj. 21. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy kérhetnétek rá, de ezt az ügyfélszolgálaton kell megtudakolni.


A kötbérnél azt is megnézted, hogy ki kell fizetni a telefon, tablet stb árát is mellé?


mivel a magasabb havidíj miatt kapta meg olcsóbban vagy 0Ft-ért. Ha felbontod a szerződést, akkor azt is ki kell perkálni.


De tutit az ügyfélszolgálat mond.


És a személyes vélemény a láblécbe:

Ha mindig kihúzod a szarból, akkor nem tanulja meg vállalni a felelősséget, mert majd anyuci úgyis megoldja.

2014. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez tény, és mindig próbáltuk így is nevelni, de az is tény, hogy ha nem tudja fizetni egyedül, akkor jönnek behajtani, és az viszont már minket is érinteni fog. A lakás fele az ő nevén van.
2014. máj. 21. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!