Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sos. Mit tudunk csinálni...

Sos. Mit tudunk csinálni ilyen ügyben?

Figyelt kérdés
A lényeg az,hogy későn jelentettük be a banknál hogy megszületett az első gyermekünk.Így meglettünk büntetve 85000 ft-ra.Ez volt tavaly májusban.Akkor kérelmeztük a részletfizetést.Közben teltek a hónapok és mi havonta odatelefonáltunk,hogy mikortól kell elkezdeni fizetni és hogy ennyi ideig elhúzódik a dolog nem kell-e majd még többet kifizetnünk.Ma jött a levél,hogy 45 napon belül fizessük vissza vagy 5000 ft-ért fellebbezhetünk hogy kérjük a részletfizetést.De most momentán még 5000 forintunk sincs,márciusra várjuk a következő babánkat.Mit lehet ilyenkor csinálni?Mi van akkor ha nem tudjuk kifizetni?
2010. jan. 19. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Kicsit részleteznéd nekünk, hogy mi köze a banknak ahhoz, hogy nektek hanyadik gyermeketek született és, hogy ezért milyen jogalappal büntet?
2010. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam kérdezni,mert nem értem,hogy mi köze a banknak a gyerekszüléshez...
2010. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Roma-e vagy? - csak kérdem...
2010. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jajj,ne legyetek már ilyenek.szerintem a megelőlegezett szocpolról beszél a kérdező.Nekünk is az van ,innen sejtem.De sajnos segíteni nem tudok.azt nem az Mák-nak kell bejelenteni?
2010. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a megelőlegező szocpolról van szó.Úgy tudtuk,hogy a MÁK automatikusan értesíti a bankot amikor megigényeljük a családi pótlékot.Csak éppen azt nem tudtuk,hogy a MÁK-hoz be kellett volna adni egy meghatalmazást,hogy a nevünkben eljárjon.És nem vagyok roma,bár nem tudom az miért lenne baj.Azért vállaltuk ilyen hamar a második babánkat,mert 5 évig halasztott hitelünk van a banknál,így havi 50000ft-t lakástörlesztőt fizetünk.Az 5 év leteltével 74000-et fogunk fizetni(jövő év nov)és addigra szeretnék visszamenni dolgozni.De mindenképpen 2 babát szerettünk volna és csak így tudtuk megoldani.Csak éppen a válság is közbeszólt és sajnos a férjem is egyre kevesebb fizetést kap és épphogy kijövünk a hónap végére.
2010. jan. 19. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne fellebbezést irj, annak dija van, hanem észrevételt, hogy te kértél részletfizetést, rendszeresen érdeklődtél. Írd le kivel beszéltél ha tudod, a telefonszámot amít hívtál. Kérd, hogy az észrevétel alapján töröljék a határozatot, mivel te a részletfizetésre várod már egy ideje az engedélyüket.
2010. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ha az előző válaszoló után még mindig erősködnek, még újra kérhetnél (szerintem) méltányossági alapon részletfizetést, az előző hozzászólásban írottakra hivatkozva.


Hozzátenném, hogy ez tipikus itthoni bürokrácia. Megszületett a baba? Meg. Időn belül? Hja. Megtudta a bank? Meg?


Akkor mit akarnak könyörgöm? Hogyan húzzunk le az emberekről minél több zsét?


Elnézést, kicsit felbosszantott a bank hozzáállása.


Egyébként az első voltam :)

2010. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: a megelőlegező kölcsön esetében a kölcsönt a bank adja, az állam pedig fizeti a bank felé a kamatot addig amíg nincs meg a gyerek. Ha megszületik, akkor át lesz alakítva normál állami támogatássá (az állam "cserél" a bankkal). Ha későn jelentik be a baba születését, az azt jelenti, hogy az állam úgy fizetett kamatot a banknak, hogy már nem is kellett volna, tehát ezt a kamatot áthárítják az ügyfélre, JOGOSAN, hiszen az elmaradt tájékoztatás miatt a kincstárt kár érte.

Ez a pénzt nem a a banknak, hanem a kincstárnak kell fizetni.

2010. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok.Nem is ez volt a kérdés,hanem hogy mit tudunk csinálni ha nem tudjuk kifizetni.De már telefonáltam a MÁK-nak,és valószínű hogy engedélyezik a részletfizetést.A válaszokat köszönöm.
2010. jan. 21. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!