Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudunk ilyen esetben...

Mit tudunk ilyen esetben csinálni? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

2008 ban a lányom megrendelt egy internetcsomagot a férjem nevére.Ő is írta alá a saját nevével a csomagot amikor átvette.Egyszerre jött a net és a matávos telefon is.

Aztán kb 1 év múlva kiköttettük a matávos telefont mert nem volt rá szükségünk, és úgy gondoltuk hogy ezzel egyidejűleg a net is megszűnik.Váltottunk is másfajta netre..De pár hónap elteltével visszamenőleg kiszámláztak nekünk netdíjat tizen valahány ezer forintot, amit nem is használtunk,a csekk is elkeveredett, annyi gondunk volt hogy megfeledkeztünk róla, nem is tudtuk mire vélni. és nem olyan régóta újra zaklatnak minket hogy fizessük ki..A férjem semmit sem írt alá mégis őt hívogatják, hogy 32 ezer ft-ot fizessünk ki.Mit lehet ilyen esetben tenni?Hogy tudnánk bebizonyítani?


2012. ápr. 18. 16:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem egy szolgáltatótól jött mind a kettő.
2012. ápr. 18. 16:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk nagyon érdekes, mert a megrendelőn kívül más nem is vehetné át a csomagot.


Az meg, hogy külön számlát kaptok a netről és a telefonról, és nem jut eszetekbe, hogy akkor ez két külön dolog, amit külön is kell megszüntetni, megint a ti mulasztásotok.


Az egy dolog, hogy a férjed nem írta alá, de mivel 1 évig használtátok a netet, gondolom, megbékéltetek a helyzettel. Ha a bekötéskor nem reklamáltatok emiatt, most már felesleges és nem is jogos.


Jobban jártok, ha kifizetitek, mert a kamatot csak pakolják ráfele, de nincs az az Isten, hogy ti ezt az ügyet megnyerjétek. Egyértelműen a ti mulasztásotok miatt szívtok most.


Egy "matávos" dolgozó (2006 óta nincs Matáv)

2012. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

mit akarsz bebizonyítani. a netet átvette családtag, használtátok is. az,hogy utána bekötettek egy másikat az magánügy, attólhogy nem használtátok a másik alapdíját még fizetni kell.

az megint magánügy, hogy a csekkeket elkevertétek és megint nem intézkedtek.

ez bizony befizetés büntetőkamattal. és szerintem fizesd minél előbb, hiszen ha kiadják végrehajtásra,akkor még több lesz.

2012. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatás onnantól szűnik meg hogy azt felmondjátok. Ha csak a telefont mondtátok vissza akkor a net még élhet, ha arra külön volt szerződés.

Nálam az történt hogy külföldre költöztem, és a költözés után 1 nappal járt le a 2 év hűségidő, tehát már csak kintről tudtam felmondani a netet. Letöltöttem a T-mobil honlapról a papírt, kitöltve elfaxoltam a központi számukra.

Erre 4 hónap múlva kiderült hogy nem történt semmi, és jönnek a csekkek az otthoni címre muteromhoz. Felhívtam őket, sikerült telefonon felmondani a szerződést, a faxszal pedig tudom bizonyítani hogy én elküldtem a felmondást már 4 hónapja, így az összeget nem kell befizetni.

2012. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindig egybe jött a két számla.Utána már nem jött semmilyen csak hónapok múlva az a netes
2012. ápr. 18. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekem nincs szakmai tudasom jogi temekorben, de imadok okoskodni, majd kijavitanak:)

1. elolvasni a szerzodes felmondasra vonatkozo reszleteit valamint a felmondasrol szolo papirokat.

2. Altalaban a szamlakon, meg fizetesi igenyeken van egy olyan mondta, hogy x napig ha nem emelsz panaszt ellene akkor automatikusan elfogadod, hogy jogos a koveteles.

3. Ha jolertem a lanyotok az edesapja adataival rendelte meg a szolgaltatast majd a sajat alairasaval vette at a doglokat. Ha erre hivatkozok a masik oldala a dolognak, hogy a lanyotok tudtotok nelkul rendelte meg a szolgaltatast tehat maganokirattal valo visszaelest kovetett el.


Jobban jartok, ha fizettek mert idovel csak noni fog a tartozas.

2012. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A felmondáskor kapott papírokkal tudsz bizonyítani, ha tartalmazzák, hogy az internetet is felmondtad. Ha csak a telefont, akkor veszett fejsze nyele.
2012. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!