Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankon belüli, számlák közti...

Bankon belüli, számlák közti átvezetésre is érvényes a 4 órás szabály?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, egy ideje a napközben feladott utalásoknak 4 órán belül el kéne jutni a célba. Én az Erste hitelkártyámra vezettem át még hétvégén egy összeget, aminek a bankon belüli átvezetésére egy nap sem volt elég a banknak. Ez már nem először történik meg, és elég kényelmetlen, mikor emiatt visszautasítja a kártyám a terminál vásárláskor.

Ha jól értelmezem, akkor erre is érvényesnek kéne lenni a 4 órás szabálynak, amit a bank ilyen módon nem tart be. Ráadásul a fordulónapi tartozásomra biztosítási összegként 1%-ot levonnak, ami 0 lenne, ha odaért volna az utalás, így viszont lehet, hogy megvágnak 900 Ft-tal.



2014. jún. 11. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Bankon belül a legtöbb banknál azonnal teljesül az átutalás.

Ha ez ott nem így van, akkor elég tré bank. Kérdezd meg a bankban!

2014. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a 4 órásdolgot felejtsd el ebben az esetben, mert az a GIRO, tehát bankközi utalásokra vonatkozik. Bankon belüli átvezetés más téma.
2014. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát akkor *szódjanak meg. Még mindig nem ért oda a pénz, pedig egy óra múlva használnom kéne a kártyát. A netbankon feldolgozott státuszban van az utalás, a pénz mégsincs a számlán. Nagyon úgy néz ki, hogy be akarják húzni a biztosítási pénzt.
2014. jún. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!