Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb és legrosszab...

Melyik a legjobb és legrosszabb bank szerinted?

Figyelt kérdés

Nekem most az OTP-nél van számlám(diák vagyok)és havonta 1x veszek fel pénzt,de amint visszanézem a kimutatást,akkor látom a levonásokat.

Sokan panaszkodnak az OTP-re és szerintem én is megszüntetem ott a számlámat.

Hol volna érdemes számlát nyitni? Melyik bankban?



2014. jún. 20. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Jót nem tudok mondani, de az OTP ügyfélszolgálata katasztrófa. A múltkor egy igazolás kérésekor a kezembe nyomtak egy üres lapot, hogy kézzel írjak meg egy kérvényt amit az ügyintézőnek kellett átadnom, majd ezek után kb. harmadjára sikerült a megfelelő adatokat is rányomtatniuk az igazolásra. Tiszta középkor.
2014. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Az OTP hírhedten a legrosszabb.


Készpénz felvétel egyébként mindenhol ingyenes, ha kéred, úgyhogy ne ez alapján dönts.

2014. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én eddig OTP-s és K&H-s voltam. Komoly problémám egyikkel sem volt, viszont egyszer mikor még Junior számlám volt, a tudtom nélkül raktak a folyószámlámra folyószámla hitelkeretet, így egyszer akaratomon kívül negatív lett az egyenlegem és elkezdték rá felszámolni a kamatot... A K&H sztem barátságosabb, ha lehet ilyet mondani. Ott mostanában jók a kamatok megtakarításra, pl. betétlekötés nélkül 3,5% kamatot kínáltak az idei évszakok számlára, ami teszem hozzá teljesen ingyenes.

Más bankkal tapasztalatom nincs. Szal még csak annyit mondanék,h ha tervezel olyat (persze,lehet h még korai, csak felvetem),h majd egyszer lakáshitelt veszel fel, akk az a K&H-nál a legolcsóbb, és akk jó ha ott van folyószámlád.

2014. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Otp pocsék...
2014. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erstehez se menj!

Náluk van a folyószámlám és némi lekötött pénzem is. Pár hete be kellett mennem reklamálni, mert a lekötött pénzemre "elfelejtettek" kamatot fizetni. Ez milyen már?!

Bementem, háromnegyed órát álltam sorba. Előttem egy párocska volt valami hitel ügyben. A pasas ott ordítozott mindenki előtt az ügyintézővel... Már ez sem volt túl bizalomgerjesztő.

Sorra kerültem, kérdezem, hogy mért nem kaptam kamatot. Nézi-nézi. Elment a főnökéhez, pusmognak, már ketten nézik a gépet. Végül úgy 20 perc múlva azt mondta hogy nem tudja mért nem kaptam kamatot, jogos a követelésem, nyújtsak be egy írásos panaszt és majd kivizsgálják. Benyújtottam. Viszonylag gyorsan pár nap múlva el is utalták a kamatot.

Jó, megnyugodtam.

Erre ma jött egy levél, hogy tévesen fizettek kamatot, és X időpontban a bank le fogja emelni a számlámról. Aztán fél oldalon keresztül fenyegetnek, hogy ha nem lesz addigra pénz a számlámon, akkor hogyan fognak beperelni.

Jó mi?

Most megint mehetek vissza reklamálni. Már átbújtam az összes hirdetményüket, minden apró betűs rész. Mindennek megfelelek. Nem tudom mi ez már megint...


Ha elsőre megindokolják, hogy azért nem fizetnek, mert...

megértettem volna.

Így viszont sunyi módon nem fizetnek, hátha nem veszem észre. Aztán mikor reklamálok fizetnek, majd pár hét múlva jön a levél, hogy ja bocsi mégse, adjam vissza.

Ez egy vicc!

2014. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem is volt az Erste-vel egy rossz tapasztalatom:

Vettem a vaterán egy könyvet és az eladó Erste-s számlájára átutaltam a pénzt.

Igen ám de 600 ft-ot levontak valamilyen átutalási költség címén.

Természetesen a pénztáros egy kukkot nem szólt hogy van ilyen költség,az OTP-nél speciel nincs.

Szóval megint elmentem és befizettem megint a pénz,bukva ezzel 1200ft-ot.

Sok pénzt bezsebelnek a bankok ilyen "trükkökkel".

2014. jún. 21. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből mondom, de az átutalás költsége bankszámlánként változó. Sztem minden banknál van olyan számla(csomag) amivel ingyenes és amivel fizetni kell érte. Ha számlát nyitsz rá kell kérdezni és elmondják. Ez teljesen megszokott.
2014. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cimi33 válasza:
Az OTP a legesleghulladékabb bank.....
2014. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tripool válasza:

At OTP az őskorban jár. Az eleve ócska internet bankjuk is fizetős. levonják az árát a belépéskor a telefonodra kapott azonosító jelszó árát SmS díjnak.

pofátlanok. Nyitni akár azonosítás nélkül is nyithatsz számlát. De ha megszüntetni kívánnád, amennyire csak lehet úgy megnehezítik és húzzák halasztják , hogy még a következő havi költségeid is fizetned kelljen. A külföldi utaláskor az álltaluk éppen nem ismert pénzintézetek említésekor, tágra nyílt szemekkel lesnek rád. Hogy olyat nem lehet csinálni! A különbözó fiókokban dolgozó tudatlan ügyfélszolgálatosoknak könyörögni kell, hogy hívják fel az anyabankot, hogy kérdezzék meg. Azt tudni kell hogy minden fiók egy válálkozás. közük sincs a lehetőségekről, csak eljátszák a nagy bankot, csak a napi rutin megy nekik. A bőrt is lehúzzák rólad. menekülj tőlük

2020. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!