Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes pár 100 000-es hitelt...

Érdemes pár 100 000-es hitelt felvenni? Úgy terveztem, hogy 1 millió alatt. Kocsihoz kéne.

Figyelt kérdés
Kb 1,5 millió Ft körüli kocsira gondoltam.20 éves vagyok. 25 év alatt egyedül autóvásárlásra hitelt nem lehet fel venni csak kezessel,de ezt meg senki nem vállalja. A keresetem 130 000 Ft ,amit megkapok egy kis túlórával valamivel több. Úgy terveztem,hogy valamennyit össze gyűjtök a többit hitellel pótolom ki,mert nem fogok évekig gyűjtögetni. Amikor a kocsit megyek meg venni,akkor meg kp-re kifizetem a teljes összeget.Aztán apránként vissza fizetem a hitelt közben. Érdemes az ilyenbe belevágni? Ahogy néztem a feltételeket (18 éves kor, nettó 80 000 Ft-os igazolt fizetés kell),ezek mindig megfelelnek. De még az lenne a kérdésem,hogy a banknál nem kérdezik meg,hogy mire kell a pénz? Mert ha meg mondom,hogy kocsira és jönnek a kezes témával,akkor felesleges elmenni.. Kéne a kocsi mindenképpen,mert nem ide 5 percre van a munkahelyem,de roncsot nem akarok venni,amit zsebből kifizet az ember és fel kell újítani,hogy használható legyen.

2014. jún. 23. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
5-600 ezerért is vannak elég jó autók, amik nem roncsok hanem pár évig simán kiszolgálnak, így nem éri meg hitelt felvenni.
2014. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hitelre csak akkor vennék autót ha már mindenem meglenne hitel nélkül.
2014. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire kifizeted a hitelt, az autód már nem ér egy garas se. És ha összetöröd az első kanyarban? Tudom, vigyázol, de vannak hülyék az utakon. Mellesleg csak személyi kölcsönben gondolkodhatsz, annak meg iszonyatos kamatja van.
2014. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes felvenni. A hitel jócskán több lesz mire kifizeted, az autód értéke meg azokéhoz a roncsokéhoz fog közelíteni, amit most nem akarsz megvenni. A teljes futamidő alatt több százezer forintot fogsz bukni az ügyön, totális hülyeség.


Elkezdesz félrerakni, veszel egy filléres autót 2 év műszakival. Két évig kiszolgál, viszont ez alatt a két vé alatt azt a 30-40 000-ret amit hitel törlesztőre költöttél volna megspórolod, félrerakod, lekötöd. A szutykodat két év múlva majdnem annyiért el tudod adni, amennyiért vetted, buksz maximum 50 000-ret, viszont megspóroltál mellé 7-900 000-ret, amiből meg..

Lehet ciki 3-4 évig retekkel közlekedni, de hidd el jobb érzés 3-4 évig nem tartozni senkinek, majd utána megvenni az álomautódat úgy, hogy nem kell hitelezned, tehermentes és csak a tied.

2014. jún. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kinézett "roncs vagy hulladék" egy 2006-2007-es Volvo V50. Kicsivel több,mint 1,5 millió,de az már nem oszt vagy szoroz. 2006-2007-es mondhatni még "új" a lényeg,hogy nem őskori 1999-es vagy még régebbi és "nem a kert végéből a benőtt gaz alól kell kiszedni a kocsit"

Mindegyik autó veszít az értékéből,de ez az autó még mindig lesz valahol mondjuk pár év múlva és nem a bontó sorban (még ha az ára aprópénz lesz és tudom,hogy az az autó használható állapotban van) ,mint egy 2000-es évjárat előtti. Illetve inkább vállalnék egy pár éves Opelt,mint egy E36-os BMW-t csak mert BMW.

Mindenképpen egy kicsit újabb autót szeretnék,mint pl ez a Volvo és nem az úgynevezett filléreset.Szeretnék egy kicsit komolyabb, hosszabb távra is alkalmas autót. Most ha meg is veszem a filléreset,hogy spóroljak a másikra egy jobbra, szintén lassan menne,mert közbe a filléresre fizetni kell ugyan úgy. Valóban jobb az,amikor nincs semmilyen tartozás,de mint írtam a kocsi most kéne vagy egy kis időn belül az pedig idén-t jelent nem 1 év nem 2 év vagy több év múlva. Egy megbízható normális kocsit akarok ez alatt nem a "szalonállapotú Opel Astra F-re gondolok 1990-ből "


Mindig benne van a pakliban,hogy a kocsi össze törik bárki is legyen a hibás,de akár hiteles,akár készpénzben lett kifizetve egy törött kocsi után ugyan úgy pénz kidobásnak minősül.

Hosszabb távra szeretnék venni egy kocsit és nem kezdőautót.


A hitelt meg a legkevesebb vagy majdnem a legkevesebb időre venném fel,mert így kevés vagy kevesebb alkalommal tudják a kamatot növelni meg hasonlók. 20 évesen nekem nincs fizetni valóm ez alatt olyanokra gondolok,hogy pl számlák,ház fenntartása vagy bármi. Mire oda jutnék a mai világban,addigra szerintem ez az autó hitel dolog már el lesz felejtve.

Bele ugrani a hitel dologba azonnal nem fogok vagy gondolkodás nélkül.. meg nem is napokon belül venném fel a hitelt és kíváncsi vagyok,hogy a bank is mit mond,mennyit kéne havonta fizetni csak ezek döntik el igazán,hogy belevágjak vagy sem. Nekem sem minden vágyam a hitel,de mivel roncsot, veteránt nem akarok és a kocsi a közeljövőben kellene így csak a hitel a megoldás vagy majd besegít a család egy kis pénzzel, kipótolja a maradékot. "Jobb" inkább nekik tartozni,mint egy hivatalos szervezetnek. Jelenleg még csak tervek vannak,nincs eldöntve semmi,majd idővel kiderül!

2014. jún. 24. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem mit kínál a használtautó adott árban és évjáratban a V50-ekből. Az 1.6 benzinesek full fapadok, a dízeleknek meg tuti vissza van tekerve az órájuk. Az 1.6d amúgy is elég gyenge konstrukció...

Azt is vedd figyelembe, hogy '06-'07-es évjáratban hirdetnek 1.5 millióért is és 2.5 millióért is, vajon miért? Beleugrasz egy ilyen olcsóbb V50-be, kiderül hogy tisztességesen megtekerték az óráját, egy éven belül letérdel a kettős tömegű lendkerék. A csere anyagárban majd 300 000. Egy kis ez , egy kis az, egy garnitúra téligumi és máris eltapsoltál fél millát az autóra.


Erre is készülj, ne csak a hiteltörlesztőre. Meg vannak az autónak egyéb fenntartási költségei is, kötelező szervizek, eseti szervizek, tisztítás, tankolás, biztosítás, teljesítményadó...


Egy ilyen újabb autóba célszerű úgy belefogni, hogy marad némi tartalék a nem tervezett kiadásokra(főleg ha a kínálat alsó ársávjában nézelődsz). Ezen felül megnézed most mennyit tudsz félretenni havonta, és ennek felénél-háromnegyedénél semmiképp ne legyen több amit az autó elvisz, különben az összes rendelkezésre álló szabad erőforrásodat elviszi az autó és még tábla csokit sem fogsz tudni venni.


Üdv, egy Volvo S80 tulaj :)

2014. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a célom,hogy 2-300 lóerő legyen (akkor nem is Volvo kéne ),mert nem versenyautót akarok meg a piros lámpánál megmutatni,hogy igen ez lehagy mindenkit!

Tisztában vagyok azzal,hogy az említett típusnak milyen fenntartási összege van. Ismerek egy embert,akinek szintén V50-je van, így ezáltal jutottam arra,hogy nekem tetszik az a kocsi vannak információim a típussal kapcsolatban, nem idegen. Kocsit sem úgy fogok venni,hogy oda megyek és viszem is ,csak is egy alapos átvizsgálás után történik a megvétel. Jelenleg van némi spórolt pénzem,mert úgy szintén nem vennék kocsit,hogy a megvétel után 0 Ft áll rendelkezésre,mert valamilyen szinten mindegyik autóra kell költeni és gondolok ezekre is,mert azt szeretném,ha a kocsi többet lenne úton,mint parkolófélben.

2014. jún. 24. 15:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy végül is bármelyik használtatóban vissza tekerhetik a km óra állást, nem feltétlenül csak egy Volvoban így ez mindegyik autónál egy amolyan veszély. Valamint nem feltétlenül kell 1.6-os lehet egy picit nagyobb is ,csak arra szerettem volna kitérni,hogy elsősorban nem a lóerő az,amit a legelső sorba veszek és nem egyedül akarok elmenni kocsit venni,hanem olyan személlyel,aki már vett autót és tudja,hogy mit kell nézni.
2014. jún. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!