Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti ezt a bank? Többi lent.

Megteheti ezt a bank? Többi lent.

Figyelt kérdés
Két éve kaptam 130 ezer forint hitelt.Az erste banknál van számlám,volt egy olyan lehetőség hogy kapok 130 ezret,mivel jött a számlámra 60 valahány ezer forint.Na most már csak 26 ezer jön rá és karácsony elött jött egy papír hogy mivel nem érkezik rá annyi pénz mint eddig megszüntetik a hitelt.Jött az sms reggel hogy a két családi megérkezett a számlámra és az egyenlegem -53ezer forint.Az lenne a kérdésem hogy megtehetik hogy a családiból semennyit nem vehetek fel?Mit tudok ilyenkor csinálni?Telefonon azt mondták az Erste banknál hogy valamennyit kifizetnek,bementem de nem lehet állítólag.Tudok valamit csinálni?
2010. jan. 5. 11:52
 1/7 anonim válasza:

Sajnos megteheti.

Velem is megtette kicsit régebben, egy fillért sem kaptam, A szitu ugyanez volt, jött a számlára x összeg kaptam rá hitelt, és amikor az x összeg kevesebb lett,a bank mindent vitt.

Sajnos nem hiszem,hogy bármit is tehetnél:(

2010. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony ha nem utálják már rá a megszokott összeget, akkor a bank megteheti, hogy a hitelkeretet vagy csökkenti, vagy meg is szünteti. Amikor folyószámla hitelt vettél fel és aláírtad a szerződéseket, akkor vállaltad azt a feltételt, amit az üzletszabályzat kiírt. Ott a sok kisbetűs rész, sajnos ott sok a buktató.Mivel a számlára érkezik a CSP ezért a bank csak a jogos részét veszi le. Ha nem folyószámlára érkezne, akkor nem vehetik el, csak "legfeljebb" ketyegnek a kamatok.

Hogy mit tudsz tenni? Pfff azt majd reméljük valaki okosabb megmondja.

2010. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Otp-nél van a számlám, van hitelkeretem is. Anno megkötöttem egy bizonyos összegre, de azt csökkentették, mert nem ment rá annyi pénz. Azzal magyarázták, hogy 3 havonta a rendszer ellenőrzi és automatikusan csökkenti. Mostanában ment rá, de még sem emelték.
2010. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
második vagyok. emelni automatikusan nem emelik, újra kérvényezni kell.
2010. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Javaslatom a CSP, és egyéb járandóságok folyosításának postai úton történő kézbesítése. Tudom ez nem megoldás, de jobb, mint éhezni. Én fokozatosan hagyom el a bankokat, hasonló, és más rafinált húzásuk miatt. Csodálkoznak is a szolgáltatók, hogy csekket kérek mindenhez. Bár mindez előre látható volt, ORWELL megírta 1948-ban, 1984 címmel.

És igaza lett...

2010. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utsónak, de a felelőtlenül felvett kölcsönöket nem kell a bankok nyakába varrni
2010. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem felelőtlenül vettem fel.Igazából a bankos csaj meg is mondta hogy gyesre és családira nem is kellett volna adniuk és hogy az volt a felelőtlenség...Már nincs mit tenni,ez van.
2010. jan. 6. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!