A fundamentát fel tudom használni hitel törlesztésére? Tehát: 20 éves banki lakáshitelem van, ha most elkezdek fundamentázni, x idő után használhatom-e a hitel törlesztésére? A honlapjukon nem találom, linknek örülnék.

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Linket nem tudok adni, de mi három éve előtörleszthettük a lakáshitelbe a fundamentát.

Nem hiszem, hogy változott volna, de ha igen, akkor majd megmondja egy fundamentás, biztos erre fog tévedni.

2014. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben lakáscélú volt a hiteled akkor felhasználhatod természetesen be vagy végtörlesztésre.
2014. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább OTP lakáskasszát kössetek, mert annak ingyenes a megkötése, a fundamentára mi 20e ft-ot fizettünk szerződésenként. Ráadásul ha OTP-nél van a lakáshiteled, akkor ott a Lakáskasszát ingyen bele tudod forgatni a hitelbe, a Fundamenta beleforgatásánál pedig szerződésmódosítási díj, előtörlesztési díj van.

Én megszívtam, mert nem néztem jobban utána, hogy melyik lenne nekünk előnyösebb. A kérdésedre a válasz pedig egyértelműen igen.

2014. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyértelmű igen.


Reagálva az előttem írt hozzászólásra (OTP) megjegyzem, az ingyenes számlanyitásnak ára van. Ezt a cél megválasztásakor figyelembe kell venni, nehogy a későbbiekben érjen kellemetlen meglepetés. Tehát mielőtt valaki rávetődik egy ilyen ajánlatra, olvassa el, mik az ingyenesség feltételei, mert adott esetben sokba kerülhet neki.

2014. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a fundamentával történő előtörlesztésnek nem volt díja.
2014. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért is lett volna?
2014. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 3. válaszra írtam.

5. voltam.

2014. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az otp-ben a hitelügyintéző hölgy mondta, hogy ha Fundamentát akarok beleforgatni, akkor költsége van, de az Otp lakáskasszának nincs. Ezek szerint hülyeséget mondott?
2014. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mikor mi előtörlesztettünk a fundamentával, meg volt adva az előtörlesztés díja. Mikor megtörtént, a díjat nem vonták le. Még a bankos hölgy sem tudta, hogy miért. Itt, a gyakorin olvastam, hogy ha fundamenta megtakarítást törleszt be az ember, akkor annak nincs díja.

Ez Budapest banknál történt.

2014. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP-s hölgynek az volt az érdeke, hogy nála és ne a konkurenciánál nyiss számlát. Hogy ezt mennyire etikusan érte el, azt a fantáziádra bízom.
2014. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!