Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes most...

Melyik banknál érdemes most lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
2014 nyarán, otthonteremtési kamattámogatott hitelre gondolok, max. 10 éves futamidőre. Köszönöm!

2014. júl. 12. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez több mindentől függ, hogy konkrétan Neked melyik bank lesz a legkedvezőbb.


A kapható kamatkedvezmények pl több bankban is a hitelképességtől, a bér nagyságától függnek.

Ezen kívül számít, melyik bank a számlavezetőd (egyáltalán számlára kapod-e a béred), melyik bankban tudod teljesíteni az induló költségek elengedésére előírt feltételeket, van-e szándékodban előtörleszteni és ha igen, mikor, hol szeretnél vásárolni, mennyi lesz a várható vételár, ehhez mennyi az önerőd, hány éves vagy, van-e meglévő hiteled, stb, stb.


Amennyiben a fenti adatokat leírod, már nagyjából be tudom lőni, neked hol érdemes Otthonteremtési hitelt felvenni és hogyan.

2014. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia, köszönöm :)

alapvetően már döntöttem, csak megerősítést szerettem volna kapni. ez kicsit olyan, mint az esküvői pánik :)))


úgy láttam, hogy 7-10 év futamidőnél nincs olyan nagy különbség, hiszen az első öt év fix kamatozású, és inkább az "apró betűs részekben" különböznek a bankok.


az fhb-t választottam, amelyik egy paraszthajszállal drágábbnak tűnik, de hosszú távon jobban járok vele, szimpatikus volt még a k&h is, csak ott egy barátom most nagyon megjárta (még a kh-s ügyintéző is le volt döbbenve, mert ilyet még nem látott, valószínűleg egyedi eset volt). ezért végül az fhb-nál döntöttem, és holnap megyek be hozzájuk...

2014. júl. 13. 05:58
 3/4 A kérdező kommentje:

egyébként 5 M ft-ot szeretnék felvenni 7 évre, ebbe valószínűleg bele fognak kötni (bár az ügyintézővel már átbeszéltem, hogy ez reális és életszerű futamidő, de a döntést nem ő hozza). ha a nt. jövedelemnél nézzük a 33%-os felső limitet mint határt, akkor 9 évre már fel tudom venni.

meglátjuk :)

az önrészemből visszatartok egyébként fél millió ft-ot egyéb váratlan kiadásokra, betegség esetén törlesztőrészletre - ha nem adják meg az 5 M ft-ot, csak mondjuk 4,5-öt, még akkor sincs baj, mert akkor ezt a fél milliót is beviszem a vásárlásba.


igyekeztem előre készülni, sokat spórolni, de most olyan az ingatlanhelyzet, hogy ennél kedvezőbb nemigen lesz, úgyhogy most éreztem azt, hogy megtakarítási időszakot be kell fejeznem, és meg kell vennem egy lakást (egyébként 4,2 M ft-ot takarítottam meg, ebből 3,5-öt akarok bevinni a lakás árának fizetésébe, 5 M ft-ot pedig hitelként felvenni. Nem akartam 7 M-nál drágább lakást venni, de azért olyan pici és rossz állapotú ingatlanokat adtak, hogy inkább kihagytam őket. Nem is beszélve arról, hogy mennyit kellett volna rájuk költeni... Végül sikerült egy 8,5 M-s ingatlant találnom, 60 nm felett van, és szép állapotú :) Ettől függetlenül a banki értékbecslő reflexből le fog vonni min. 10%-ot az értékéből, ez tuti, de ez valszeg minden banknál így van.

2014. júl. 13. 06:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel elég jól belelátok a banki minősítő rendszerekbe, ismerek néhány olyan legális trükköt, amivel megkaphatod az 5M Ft hitelt az FHB-ban, (gyakorlatilag bármelyik bankban) és a hiteled legkésőbb 6 év múlva elfogy.


Az FHB kalkulátora szerint 84 hónapra 6% kamattal számolva a havi részlet 73.043-ról indul, ami az 5. év végén 73.337Ft lesz, ami nem jelentős különbség.


Amennyiben alkalmazod az általam javasolt "trükköt", a havi részleted picit magasabb, 75.000Ft lesz, de a 6. év végén kifizetésre kerül a teljes hiteled és senki nem fogja megkérdőjelezni, hogy ki tudod-e fizetni a 75.000Ft-ot a jövedelmedből.


Ez havi kb 2.000Ft többlet, viszont nyersz egy évet, ami összességében kb 900.000Ft nyereség.


Ha küldesz privátban egy mail címet, meg tudom mutatni a trükköt az FHB-s ajánlat mellé, hogyan lehet ezt megoldani.

2014. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!