Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek? A volt párom...

Tündi26 kérdése:

Mit tegyek? A volt párom édesanyját, , zaklatja" a végrehajtó, hogy felnyittatják a lakást (ezt a levelet tegnap kaptam), és viszik azt ami az én nevemen van, úgy hogy én oda soha nem voltam bejelentkezve!

Figyelt kérdés
Egy több éves tartozásom miatt az ügyem már a végrehajtónál van. Igazából már az összegre sem emlékszem, hogy mennyit kell befizetnem, csak arra, hogy egy 6000 Ft-os bírságot kaptam még annó amikor középiskolás voltam, mert diák igazolvány nélkül utaztam! Ebből lett az évek alatt, hogy most a volt párom édesanyját, , zaklatja" a végrehajtó, hogy felnyittatják a lakást (ezt a levelet tegnap kaptam), és viszik azt ami az én nevemen van, úgy hogy én oda soha nem voltam bejelentkezve! (egyszer otthon is kerestek, édesanyám akkor azt mondta, hogy a páromhoz költöztem, ez volt 2011-ben, gondolom innen gondolták, hogy még mindig ott lakom). Mit tegyek, kétségbe vagyok esve?! Nem szeretném, ha volt anyósom inná meg a levét! Köszönöm a segítőkész válaszokat!

2014. aug. 1. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kis összegről van szó, akkor talán érdemes lenne kifizetni, egy 6000 Ft-os tartozást eleve nem kellett volna hagyni ennyire elfajulni.


Ha nem tudsz fizetni, akkor írj egy tértivevényes levelet a végrehajtónak, melyben tájékoztatod, hogy az adott cím nem lakcímed, soha nem is volt az, ezért tartózkodjon a jogsértő intézkedéstől. Ezt el lehet küldeni az illetékes bíróságnak is, mint végrehajtási kifogást, bár akkor illetéket kell fizetni.

2014. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

1: A végrehajtó nem törhet be egy lakásba. Csak meg akar félemlíteni, amiért már önmagában büntethető.

2: Ha nem az exé a tartozás, ezt írja meg a behajtónak. Ha utána nem szállnak le róla, tegyen feljelentést a levél feladóvényével a kezében.


Ezek nagy darab barmok, addig érzik nyeregben magukat, amíg 50 kilós nőket fenyegetnek. Nekem anyám hasonló esetben azt mondta a csókának, ha be mer jönni, hasbalövi. (Nincs fegyverünk, a fellépés számít.) Hirtelen azonnal megtalálták, hova költözött az előző tulaj.

2014. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak! A tartozás összege már nem 6000 Ft, ez akkor volt annyi, amikor megbüntettek, azóta eltelt pár év, gondolom azóta mindenféle költséget ráterheltek?! Az tartozást részletekbe most már kitudnám fizetni, csak a volt párom édesanyját sajnálom, hogy ilyen helyzetbe hoztam!! Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 4. 06:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!