Hogyan kössek le pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy nem nagyon tudom, hogyan kell bankban pénzt lekötni, megtakarítást indítani. A jelenlegi bankszámlám megvan pár éve, és sikerült elérni, hogy lgyen rajta kb. félmillió forint, ami csak 'van', és nem nagyon használom. Úgy gondoltam, jó lenne lekötni, még ha csak ilyen 1%-os kamatra is, hogy legalább az infláció ne egye meg.


A probléma az, hogy még soha nem csináltam hasonlót. Gondolom nyilván bemegyek a bankba, és beszélek egy ügyintézővel, ellenben nem szeretnék csak úgy bután ülni és hallgatni, jó lenne tudni, mire készüljek fel. Esetleg milyen kérdéseket érdemes feltenni? Mik alapján döntsek, ha több konstrukciót kínál fel? Mellesleg, ha számít, UniCredit bankról van szó (nem akarok bankok között pénzt átvinni, az gondolom még nagyobb macera, és hát nem értek hozzá, ne mszívesen vállalom be)


Köszi szépen :)



2014. aug. 3. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
én biztos nem tenném be bankba! attól jobb helye van otthon, széfben, bárhol, minthogy egy idegen ember használja ingyen!
2014. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha csináltatsz netbankot és akkor a lekötést meg tudod magadnak oldani. De ha nem, akkor bemégy a bankba, ott az ügyintéző el fogja mondani, hogy melyiknek milyen kondíciója van és akkor megcsináljátok, amelyik színpatikus. Mond el az ügyintézőnek, hogy mennyit szeretnél lekötni és mennyi időre nincs rá szükséged.

Arra készülj fel, hogy a kamatok nagyon lent vannak, így mostanság nem a lekötés a legjobb befektetés. 1-2 hónapra nem is érdemes, mert csak vesztesz rajta. Hosszú időre sem, mert elképzelhető, hogy kamatot kell emelnie az MNB-nek.

2014. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm a reakciódat, nem tudtam, hogy netbankon keresztül is lehet ilyet csinálni :) Utána fogok járni. A kamatok alacsonyságáról emg sajnos tudok, gondolkodtam államkötvényen is. Szerinted az jobb?
2014. aug. 3. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nyiss egy értékpapír számlát.
2014. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! küldj egy levelet a makkosgabor89@gmail.com -ra és leírom mit javasolnék neked!
2014. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!