Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet külföldi (német)...

Hogyan lehet külföldi (német) bankszámlára pénzt utalni? Vagy érdemesebb-e ha feladom a pénzt? (bankban)

Figyelt kérdés
és mennyibe fáj (úgy 100e Ft lenne)
2014. júl. 29. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámlád, amiről utalhatsz, lehet euró számla is, de lehet forint számla is. Ha forint számláról indítasz euró összegű utalást, akkor a bankod fogja átváltani euróra. A számládat forintban terheli, de már eurót fog kiutalni.


A legolcsóbb, ha a bankod internetbanki oldalán kiválasztod a devizautalás nevű menüpontot.

Euró utalásánál egyes bankoknál külön menüpont a "SEPA átutalás", euró utalásra azt is használhatod.


Az átutaláskor meg kell adnod:

- a kedvezményezett "IBAN számlaszámát". A német IBAN számlaszámok DE-vel kezdődnek és összesen 22-karakter hosszúak.

- Emellett meg kell adnod a kedvezményezett bankjának a SWIFT kódját (más néven BIC kódját). A SWIFT kód 8, vagy 11 karakteres.


100ezer forint kb 320 euró, gondolom Németországba eurót akarsz utalni. A díja bankodtól függ, bankonként és számlacsomagonként változó lehet, de egyes bankoknál láttam 5-6 euró körüli díjakat.


Ha nincs internetbankod, akkor telebankon és a bankfiókban papíron is beadhatod a megbízást, de a bankfiókban beadott utalás díja 2-3-szorosa is lehet, mert azzal sokkal több munkája van a bankodnak, mintha interneten utalnád! Bankfiókban beadott megbízásnál is ugyanúgy szükséged lesz a másik bank SWIFT kódjára és a kedvezményezett "IBAN számlaszámára".

2014. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

K&H-s vagyok. Ott ha jól láttam max 5000 Ft az utalás.


Ha jól értettem mindent, akkor 100.000 Ft-ot ha utalok, akkor azt a bank euróba átváltja, és nekem még kell fizetni a költségét az egésznek, ami úgy tudom, hogy 5000 Ft.


Valamint azt szeretném még megkérdezni, hogy amit küldök, abból vonja le a bank a szolgáltatást, vagy az mielőtt elküldöm hozzáadódik?


Úgy értem, hogy 100.000-ből a kedvezményezett 95.000 Ft-t kap meg, vagy 100.000-ret?

2014. júl. 29. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog, el kell döntened, hogy forint összeget akarsz utalni, vagy eurót.

Forintot nem minden német bank tud fogadni, ezért mielőtt beadod a megbízást, érdeklődj attól akinek utalsz, hogy a német bank tud-e forint utalást fogadni.



1. eset: ha forintot akarsz utalni és internetbankon adod be az átutalási megbízást:

Ekkor is a "Deviza-utalás" menübe kell belemenned, mert nemzetközi utalás lesz.


Ha 100.000,00 forintot utalsz német bankhoz, a hirdetmény "Nemzetközi forint átutalás (külföldre)" díjtétele érvényes.

Ha a megbízásban az IBAN számlaszámot megadod és a kedvezményezett bank BIC (SWIFT) kódját, akkor e-bankon beadott ilyen utalásra a díj 0,11% minimum 2,1 euró, maximum 305 euró. Ez esetben egyszer 100.000,00 forinttal megterhelik a számládat és a 100.000,00 forintot kiutalják a német bankhoz. A kedvezményezett megkapja a 100.000,00 forintot, pontosabban ha euró számlája van, akkor az ennek megfelelő euró összeget kapja meg a német banktól. Ezen felül még 2,1 euróval, kb. 660 forint díjjal pluszban megterhelik a te számládat.


Ha nem adsz meg IBAN számlaszámot és BIC (SWIFT) kódot, akkor a díj nem 2,1 euró (kb. 660,- Ft), hanem 4,37 euró (kb 1400 Ft) lesz.


Ha nem e-bankon interneten adod be, hanem bankfiókban, akkor a 100ezer forinton kívül még 6,6 euróval, (kb. 2100 forint) díjjal külön terhelnek.



2. eset: Ha úgy döntesz, hogy euró összeget utalsz, egyezz meg a kedvezményezettel, hogy kb mennyi eurót kell utalnod. Ez kb. 320 euró lesz. "Deviza-utalás" menübe kell belemenned az e-bankon belül.


A hirdetményben ennek a díjtétele a"Deviza átutalási megbízás bankon kívülre".

Ha a megbízásban az IBAN számlaszámot megadod és a kedvezményezett bank BIC (SWIFT) kódját, akkor e-bankon beadott ilyen utalásra a díj 0,12% minimum 4,63 euró, maximum 305 euró. Ez esetben egyszer az elutalt euró összeggel megterhelik a számládat és azt az euró összeget kiutalják a német bankhoz, azt az euró összeget megkepja a németországi kedvezményezett. Ezen felül még 4,63 euróval, kb. 1500 forint díjjal pluszban megterhelik a számládat.


Ha nem adsz meg IBAN számlaszámot és BIC (SWIFT) kódot, akkor a díj nem 4,63 euró (kb. 1500,- Ft), hanem 7,62 euró (kb 2400 Ft) lesz.


Ha nem e-bankon interneten adod be, hanem bankfiókban, akkor az átutalt euró összegen felül még 12 euróval, (kb. 3800 forint) díjjal külön terhelnek.

2014. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást! ment a plusz! :)
2014. júl. 30. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

"A legolcsóbb, ha a bankod internetbanki oldalán kiválasztod a devizautalás nevű menüpontot."


Elárulom, hogy az a legolcsóbb ha elküldöd bitcointba vagy transferwise-al az első utalás ingyenes.

2014. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!