Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elrontottam az átutalást...

Ha elrontottam az átutalást és a pénz nem ért oda, ahova kellene, de a számlámról levette, akkor visszakaphatom a pénzt valahogy?

Figyelt kérdés
A számla nevénél egy betűt elírtam. Már írtam a banknak, de nem bírok holnapig várni, még válaszolnak. Vissza lehet ezt kapni valahogy?
2010. jan. 12. 19:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ma megkérdeztem a bankban. Ha a számlaszám stimmel, de a név nem, akkor megkapja a zsét, rosszabb esetben visszepattan hozzád az átutalt pénzösszeg. Olyan nincs, hogy elírod a nevet, aztán majd jól máskapja a pénzt.


Nem lehet, hogy becsapott az eladó? Számtalan ilyet láttam már sajnos...

2010. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A nevet a legtöbb utalásnál nem is figyeli a fogadóbank, legfeljebb céges számlák esetén. Kizárt, hogy más kapná meg. Ha még mindig nem jött vissza, akkor a saját bankodnál tudsz érdeklődni (vagy közvetlenül a kedvezményezettnél).
2010. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Hintalow ***** válasza:

Igen, ha a számlatörténetben az látszik, hogy az összeg elhagyta a számládat, és a számlaszám is stimmel (a célszámlaszám is látszik az utalásnál a számlatörténetben)

és a pénz sem érkezett vissza 1-2 napon belül, ami esetleg akkor lehetne helyes számlaszám esetén, ha azt a számlát közben bezárták, akkor annak az utalásnak ode KELLETT érnie.

Az hogy a nevet elrontod, a kutyát nem érdekli, én amikor egy utalást rögzítek, csak azért kell, hogy nevet kérjek hozzá, mert a rendszer elvárja annak a mezőnek a kitöltését is, de akár minden egyes utaláshoz írhatnék Mézga Aladárt például, mert semmi szerepe nincsen az utalás célbaérése szempontjából.

Belföldi forintutalás volt? Szerintem is át akar vágni.


Egy banki dolgozó.

2010. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

N most, hogy tisztába vagyunk vele, hogy nem rontottál el semmit pereld be és majd a perköltséget is fizetheti.

Akkor majd meglátjuk, hogy ott fityeg-e a lóvé a számlán.

2010. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!