Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S.! Mostanában mi éri...

S. O. S.! Mostanában mi éri meg jobban? Több alkalommal rövidtávú (kb. 0,5-1évesek), vagy egy hosszútávú befektetés?

Figyelt kérdés

A befektetni kívánt összeg 800.000Ft és kb. 3 év múlva szeretnénk felhasználni. A mostanában, legkésöbb februárt jelent. Ha több rövidtávú lenne, akkor a legközelebbi befektetéskor előre nem látható összeggel még ki tudnánk egészíteni.


Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 15. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Januártól lépett életbe a Tartós megtakarítási számla szerződés (törvény) 3 év után 10% a kamatadó mértéke a 20% helyett (5 év után 0%). Ebből a szempontból jobb a hosszútávú befektetés.

Abból a szempontból is, hogy várhatóan a gazdasági növekedés elősegítése miatt csökkenni fognak a kamatok, tehát most jobb egy egy 3 év múlva lejáró államkötvény magasabb kamatot ad mintha ugyenezt egy év múlva akarnád megvenni.

Olyan helyen nyiss szerződést ahol befektetési alapok is vannak, a tőkéd oszd meg államkötvény és részvény befektetési alap között.

2010. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

egyik sem sajnos.ma néztem át a kamt kalkulátorokat.

pl: 500.000 Ft 6 hónapra lekötve átlag 10. 000-t hoz.

Akkor inkább odadaom annak akin segít is.

2010. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Isten őrizz a részvényalaptól! Csak ha hajlandó vagy a tőkédet is kockáztatni! A közvetítőktől is őrizkedj, ők azt fogják ajánlani, ami nekik a legtöbb hasznot vagy jutalékot hozza!
2010. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Számolj! Rövidtávú: kamatadó többször, infláció levonva a hozamból, szerintem hosszútávban gondolkodj. És szárnyalnak a tőzsdék a befektetések, részvények. Én pénzügyi vonalon dolgozom,nem mindenki csaló nekem hosszú ideje ugyanaz a befektetőköröm és elégedettek.Ami fontos ne csak egy helyen tájékozodj.
2010. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy majd lakáscélra lenne az összeg, mint alap.

2010. jan. 19. 11:09
 6/6 Mr. Deviza válasza:

Sziasztok,


Ha érdekel befektetés akkor itt a lehetőség.


Fél éves lekötésre 30%, 1 éves lekötésre 70%-os hozam garantált.


Ha érdekel a lehetőség kérlek írj erre az email címre:mikolai.gabor@gmail.hu

2010. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!