Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi kb 90 ezer ft-ot szeretné...

Havi kb 90 ezer ft-ot szeretnék félretenni, hogy tudnám legbiztonságosabban kamatoztatni?

Figyelt kérdés
Jelenleg fél millió ft van egy sima bankszámlán, ehez gyűjtenék még. Mindenképpen csak teljesen biztonságos megoldás érdekel, tudom ezek nem hoznak sok kamatot, de én leginkább biztonságban szeretnék gyűjtögetni, és ha még kapok rá kamatot is, akkor boldog vagyok. szerintem tudnám nélkülözni 2-3 évre az elköltését.

2014. aug. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben egy alszámlával. Most az éves 2%-kamatadó-EHO kamatok mellett szerintem az a legjobb és leginkább likvid megoldás.
2014. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg tudnád mondani pontosan mi az az alszámla? nekem a gránit banknál van egy sima bankszámlám. ebből kell egy másikat is csinálnom, vagy mi?
2014. aug. 23. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
TBSZ számlát nyiss, és vegyél rajta kincstárjegyet. Javasolnám a quaestor éven belüli vállalati kötvényét is, de ha nagyon parázol, maradj a kincstárjegynél.
2014. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Fontos kérdés, hogy milyen célra szeretnél félretenni lakáscélra, vagy bármi másra?


Az is fontos kérdés, hogy szeretnéd, hogy likvid legyen az egész (Bármikor hozzáférhető), vagy esetleg egy része, vagy az egész le lehet kötve arra a 2-3 évre, vagy esetleg többre?


Mivel van már megtakarításod, és elég sokat tudsz félretenni, így van jó néhány lehetőség, de ezeket feltétlenül tudni kell hozzá.

2014. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem lakásra, inkább orvosi beavatkozásokra és elektronikai dolgok vásárlására tenném félre.

le is lehet kötve de azt inkább csak egy évig.

2014. szept. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!