Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy van ez a fundamenta hitel?

Hogy van ez a fundamenta hitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg albérletben lakom Budapesten, viszont a bérleti díjak nagyon magasak.


A fizetésem elég jónak mondható, 420 bruttó és egyéb havi bevételeim is vannak.


Lehetőség lenne arra, hogy önerő nélkül, esetleg pótfedezet bevonásával a Fundamenta alapból 8 millió hitelt folyósítson lakásvásárlásra?


Nekem megérné, mert a sajátomra költök, mellette a hitelre többet fizetnék, mint így a fundamentába.



2014. aug. 29. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Most már nem lehet önerő nélkül hitelt felvenni. Elég sok kell hozzá, kb 30-50%. Viszont a fundamenta az egyik legjobb (nem vagyok ügynök vagy ilyesmi:)), előre is fizetheted, államilag támogatott, és nagyon rugalmas. Lehetőség van lakáselőtakarékosságszerűen már felvett hitelt fizess belőle. De 20.000-ként kell egy ember aki segít szerződést kötni.
2014. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő értékű plusz ingatlan fedezet, akkor bárhol (a Fundánál is) kaphatsz önerő nélkül hitelt, de egyrészt a Fundamenta csak adóstárssal adna neked 8M Ft Azonnali Áthidaló hitelt, másrészt ennek a hitelnek magasabb a kamata és jóval több az induló költsége, mint pl az államilag kamattámogatott lakáshiteleké, tehát jelenleg találhatsz jóval kedvezőbb megoldást is.
2014. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó választ annyiban helyesbíteném, hogy államilag kamattámogatott hitel esetén maximum öt évig garantáltak a feltételek, így adott esetben azzal indulni lehet, de célszerű más konstrukcióba váltani a későbbiekben.
2014. aug. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gezabaccsi válasza:

Én nagyon megjártam a fundamentával. Addig, amíg a hitelkérelmet alá nem írtam, addig nagyon segítőkész volt a személyi bankár, de utána már a telefont is alig vette fel. Egy MKB hitelt akartam kifizetni fundamenta megtakarítással és áthidaló hitellel, de már elején azt sem tudták megmondani, hogy eredeti tulajdoni lap kell nekik vagy elég a másolat. A személyi bankár azt mondta, hogy elég a másolat így azt küldtem el. Végül mégis az eredeti kellett így fizethettem duplán. Aztán kitalálták, hogy még 7 féle papírra van szükség különböző helyekről. A legtöbbnél csak az utánajárás volt a gond, de az MKB bank nem tudott olyan papírt adni, amit a fundamenta kért. Ez persze fordítva és igaz volt. A legjobb az volt, hogy a két ügyintéző (MKB vs. fundamenta) sem tudott egymással megegyezni. Egy ajánlott levelet 3 nap alatt adnak postára, majd további 7 nap, amíg megkapom. Emailre elvileg maximum 5 nap alatt válaszolnak, de abból mindig 6 nap lett. A telefonos ügyintéző pedig nem tud emailt írni, csak telefonálni. Így aztán hetek mentek el, addig persze tovább kellett fizetnem az MKB hitelem kamatait. Azt sem mondta senki, hogy az MKB hitelemet pontoson olyan összegre kell kifizetni, ami nem több a fundamentás hitel a megtakarítás összegénél. Ez egy deviza hitel esetén persze függ az aznapi árfolyamtól... Azt persze elfelejtették mondani a fundamentánál, hogy ők az eurót 330ft-on számolják, de ebben sem volt teljes az egyetértés az ügyintézők közt, mert ugyanazon a napon az egyik kedves telefon ügyintéző azt mondta, hogy MNB középárfolyamon számolnak a betörlesztés napján, a másik pedig azt, hogy 330ft-on számolnak (és mint utóbb kiderült, övé a helyes tipp.). A levelezés velük szintén katasztrófa.Mindez a rengetek időn kívül azért is gáz, mert az MKB-nál az első betörlesztés díjmentes, a másik 1%-be kerül. Így aztán a kisebbik betörlesztés volt ingyen, a nagyobbik rész pedig már nem. Erről is elfelejtett szólni a kedves fundemantás személyi bankár. Azt sem említette, hogy 1.800.000ft-os hitelhez a fundamenta közjegyzői okiratot kér újabb 20.000ft-ért.


A legszebb az egészben, hogy mint sikerült később megtudnom, ha csak 1.500.000ft hitelt veszek fel, akkor két tanu + adósok aláírása kellett volna. Ez azért jó, mert én az elején megemlítettem a kedves személyi bankárnak, hogy lenne nem is biztos, hogy kellene a hitel, hiszen össze tudnék annyi pénzt szedni, erre ő megnyugtatott, hogy mennyire jó kamata van ha 1.800.000ft-ot veszek fel és hogy ne költsem el az összes megtakarításomat. Persze gondolom ő így járt a legjobban...


Ezért én személy szerint SENKINEK SEM AJÁNLOM A FUNDAMENTÁT!!!!

2014. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez mikori sztori? Mert már rég nem ilyenek a feltételek.
2014. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert a történet ezer sebből vérzik.
2014. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A story idén augusztusban kezdődött és még mindig nincs teljesen vége. Most éppen az vár eldöntésre, hogy már a fundamenta fizetett az MKB-nak és mivel korábban 330-as euróval fizetették ki velem devizahitel különbözeti összegét, így maradt 160.000Ft az MKB-nál. Ezt a pénzt csak akkor adják oda, ha a fundamenta nyilatkozik, hogy ezt odaadhatják nekem. A fundamenta 2000Ft-ért ad ki ilyen nyilatkozatot, amit én nem akarok kifizetni, így az MKB kért egy hivatalos állasfoglalást a fundamentától. Jelenleg erre várok, addig 160.000Ft-om pihen valahol, de nálam...

Szerinted melyik része vérzik ezer sebből a storynak. Írd meg légy szíves, mert akkor ezt is beleírom a fundamentának szánt panaszlevelembe!

2014. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez történik, ha valaki nem olvas Ászf-et és nincs tisztában azzal, hogy kinek mi a feladata. Ebben a történetben, ha valaki hunyó, akkor az egészen kicsi mértékbsn az MKB üzletpolitikája. De az is csak minimális mértékben. Te mégis a Fundamentára panaszkodsz. Szerinted erre mit érdemes mondani? Szerintem semmit. Másik: a személyi bankár több száz ügyféllel foglalkozik, emberből van, nem tud kettészakadni. Elsődleges feladata az értékesítés mellett a tanácsadás, megoldás keresése egy élethelyzetre. Onnantól, hogy te felvettél egy hitelt, azzal te ezt a megoldást választottad, onnantól már nem a személyi bankár elsődleges feladata a kérdéseid megválaszolása. Erre a célra van az ügyfélszolgálat. Ők tájékoztatnak,, a szeb értékesít.
2014. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ezzel nem értek egyet! A személyi bankár feladata lenne teljeskörű tájékoztatást adni. Pont nem érdekel, hogy hány ügyfele van, attól még minden ügyfelet rendesen kellene tájékoztatnia, ez igen is az ő feladata. Ha pedig nem ér erre rá, akkor vállaljon kevesebb ügyfelet. Nem a semmire kapja a jutalékát. Arról mi a véleményed, hogy az ügyfélszolgálat, aki azért van szerinted, hogy segítsen, ellentétesen nyilatkozik ugyan abban az ügyben. Egyik ügyintéző A-t mond a másik pedig B-t. Ezzel kapcsolatban panaszt is tettem és várom a 30 napos válaszukat.

Egyébként maga az ügyfélszolgálat is azt mondta, hogy mért nem mondta el ezeket a dolgokat a személyi bankár...

De szerintem neked hiába írom le ezeket, mert a fundától vagy...

2014. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit értesz teljes körű tájékoztatás alatt? Olvassa fel a teljes ÁSZF-et?

Legyünk azért közel a talajhoz racionalitás terén...az ÁSZF azért van, hogy tanulmányozza az ügyfél. Képtelenség mindenkinek minden kérdését megválaszolni. Különösen akkor, ha az ügyfél maga sem tudja mire kiváncsi. Továbbá akár tetszik, akár nem, a személyi bankárnak nem feladata életed végéig a kezedet fogni. Erre semmi és senki nem kötelezi. Mindenkinek megvan a maga részfeladata. Írhatsz te ezzel panaszlevelet akárhova, de ne nagyon reméld, hogy lesz eredménye. A személyi bankár az általad elmondottak alapján nem hibázott. Mindenesetre érdekelne, hogy ha minden egyes tanácsadás pénzedbe kerülne, vajon hányadik után válnál önállóvá? Egy független pénzügyi tanácsadónál ugyanis ez egy kisebb vagyonodba kerülne. Az ügyfélszolgálatról pár gondolat: ott is emberek dolgoznak. Nincs mindenre protokoll, vannak egyedi esetek, többféle megoldási lehetőséggel. Ahhoz, hogy innen közelítsünk egy problémához, nem kell feltétlenül a Fundamentánál dolgozni. Néha elegendő olyan embernek lenni, aki elfogadja, hogy a világban nem minden csak őérte van és nem támaszt irracionális elvárásokat. Értem ez alatt, hogy nem kérem rögtön a panaszkönyvet, ha elfogy a kenyér és főként nem az eladót fogom érte hibáztatni. Elmondom még egyszer, utoljára. Itt az MKB az, akinek van egy nagyon, de nagyon minimális sara. Ha annyira panaszkodni akarsz, hozzájuk fordulj. Bár ha kicsit rugalmasabb lennél, rég elfelejthetted volna az egészet.

2014. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!