Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felveszem a diákhitelt,...

Ha felveszem a diákhitelt, megszűntetik az aktív nevezetű munkanélküli segélyt segélyt?

Figyelt kérdés

Nem olyan egyszerű a kérdés mint amilyennek tűnik...


Külföldön fogok tanulni, és fel fogom venni a diákhitel 1-et. Na már most bevagyok jelentve a munkanélküli központba álláskeresőnek... nyilván aki nappalis jogviszonnyal rendelkezik az nem kaphat segélyt mert nem munkanélküli, tudom hogy ez a jogszabály


Ha Magyarországra járnék egyetemre, akkor tudom hogy az egyetemekben le kell jelenteni a nappalisokat stb, de mivel külföldre megyek, nem is tudnák meg az önkormányzatnál/munkanélkülin hogy van egyetemi jogviszonyom, gondolom én.


Rájönne vagy 'jelezné' valamilyen szerv azt az önkormányzatnak/munkanélküli központnak, hogy én felvettem a Diákhitelt?


2014. szept. 4. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog meglopni az adófizetőket.
2014. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz megmondani, de természetesen rájöhetnek, és akkor nem csak a felvett összeget kell visszafizetned, hanem akár csalásért bíróság elé is állhatsz. Ott meg nehéz lesz kimagyarázni, hogy Diákhitelt tudtál felvenni, de amúgy arról fogalmad sem volt, hogy van nappali jogviszonyod.

Én nem kockáztatnék, még akkor sem, ha a ide sokan beírják, hogy csináld nyugodtan. Erre nem lehet alapozni, és amire készülsz, az teljesen szabálytalan.

2014. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!