Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 éve vagyok regisztrált...

Rokalacs kérdése:

1 éve vagyok regisztrált munkanélküli, pályakezdő; aktív korúak ellátását intéztem el 1 hete. A levélben írták, hogy regisztrálnom kell a munkanélküliben 15 napon belül. Most akkor be kell mennem, és kérni személyesen közmunkát, vagy kiértesítenek?

Figyelt kérdés
Ugye 30 napot kell(ene) 1 évben ledolgoznom, de mivel dec. 1-én állapították meg az egészet, időm nem lenne a 30 napra ebben az évben. Akkor most mi az isten van?

2012. dec. 10. 09:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kieg.: Mindenhol azt írják, hogy menjek be regisztrálni (? már 1 éve nincs melóm regisztráltan, hülyék ezek?) és, hogy működjek együtt velük. Ez most akkor azt takarja, hogy személyesen nekem kell kérnem a közmunkát, vagy kiértesítenek majd, és annyi, hogy muszáj elfogadni?
2012. dec. 10. 09:44
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha mar regisztrált munkanélküli vagy, nem kell, nem is lehet ujra regisztrálni. Egy igazolást kell kérned, miszerint nem vagy jogosult semmi segélyre a munkaugyitol.
2012. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, slattyogok is akkor befele kérni :)
2012. dec. 10. 10:13
 4/11 verde ***** válasza:
35%

Ne "slattyogj"!

Az önkormányzatis megállapító határozat azt írja, hogy ha nem vagy regisztrálva, akkor 15 napon belül ezt meg kell tenned, de te regisztrálva vagy, tehát maradj otthon!

Nem kell semmilyen igazolást kérni, mivel te már bevitted az önkormányzathoz(hatósági bizonyítvány). Munkaügyibe neked abba az időpontban kell menned, ami be van írva a jelentkezési könyvedbe.

Egy évben 30 nap munkaviszonyt kell igazolnod, a te esetedben jövő év dec.1-ig. Ha behívnak dolgozni, akkor levélben kapsz egy közvetítő lapot, és meg kell jelenned a foglalkoztatónál. Ha nem vállalod a munkát, akkor egy évre megvonják a segélyt. AZ is lehet, hogy egy év alatt nem hívnak be dolgozni, de ebben az esetben is meg kell legyen a 30 napodnak.

2012. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, már késő voltam bent, meg is mondták, hogy semmi dolgom nincs már :). Mivel 1 éve vagyok munkanélküli, így nem igazán volt semmilyen melóm az elmúlt 1 évben, nem hogy még 30 nap, és azóta semmilyen behívó levél nem jött. Van egy olyan érzésem, hogy ebben az évben már nem kapok ilyesmit.
2012. dec. 17. 08:50
 6/11 Sándor G ***** válasza:

5/5.értem a problémádat, nincs munka de igazából közmunka sincs, hát Novemberben Decemberben nem hívnak be nagyon senkit, pláne hogy ha kistelepülésen laksz.

Már csak 2013 február 10-e től indulnak új nagy közmunka programok, ha tényleg dolgozni akarsz, érdeklődj az ökinél, /munkaügyi kp. helyett/, vagy/és a vízügynél, már ha felétek van ilyen cég, ott is vesznek fel 25-28ezer embert,

Ráadásul a vízügynél nem kell 3havonta szaladgálni,újra regelni, a munkaügyön, ott folyamatos a munka szerződés, év végéig, igaz a pénz kevés itt is.

Érdeklődhetsz tehát az öki menedzsereknél, vagy a legközelebbi gátőrnél, de a víztársulásoknál is lesz munka, igaz csak május jun.tól.

2012. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sándor G ***** válasza:
Ja a 30nap miatt, ne aggódjál, mert a f.h.t. mint segély meg fog szűnni jövőre, 22800ft- egyébként sem lehet megélni.
2012. dec. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem regisztrálnod kellett bemenni, hanem bemutatni a határozatot. Szóval Verde válasza hibás, igenis be kell azzal a papírral slattyogni a kirendeltségre.
2013. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 verde ***** válasza:
NEM KELL! Ahogy megállapították az FHT-t, egy közös munkaügyis-önkormányzatos adatbázisban már át is küldték, hogy meg van állapítva. Ezen a rendszeren küldik a megszüntetést is, illetve minden értesítés, pl. behívtak közmunkára) Amíg nem volt adatbázis kellett menni megállapítás után is, de most már NEM KELL SLATTYOGNI!
2013. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
9 ES jól irja nem kell bemutatni a határozatot!
2021. okt. 31. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!