Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasíthat a bank? 8 M....

Elutasíthat a bank? 8 M. Ft-ot igényeltem, lefoglalóztam a házat ami a fedezet (ez volt az önerő) és plusz még egy ingatlant is bevontam az ügyletbe. ( össz értéke a házaknak kb.17 millió)

Figyelt kérdés
Erre 100% hogy megkapom a 8 milliót? Két fedezettel csak nem utasít el a bank! Van rendszeres jövedelmem,BKV.-nál dolgozom 5 éve.Nem vagyok BAR listás se.Aggódom mert az adás-vételi szerint január 25.-e a határidő!Mi van ha nem utal a bank addig?!
2010. jan. 18. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre csak a bank tudhatja a választ.Bízzál abban,hogy a bank rendes lesz veled,még annak ellenére is,hogy bejelentették,hogy 2010 januárjától sokkal szigorúbban kezelik a baki hiteleket...

Sok szerencsét neked!

2010. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, de nem valószínű.
2010. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jan 25-e a határidő és Te nem tudod, mit döntött a bank?


Már bocs, de akkor nagy gáz lehet, mert már minimum az értékbecsléseken túl kell lenned, a hitelbírálatnak meg kellett történnie, tudnod kellene, mi a döntés eredménye, mennyi hitelre vagy jogosult és max a jelzálog szerződés megkötésének, jelzálog jog földhivatali bejegyzésének, illetve az utalásnak kellene már csak hátra lennie, hogy az eladó időben megkaphassa a pénzt.


Sürgősen menj be a bankba és kérdezd meg, hol tart az ügyed és a válasz alapján módosíttasd még időben az adásvételi határidejét, ha esetleg csúszik a kifizetés. Nagy bajba kerülhetsz, ha az eladó esetleg eláll a szándékától, mert nem kapja meg a pénzt időben.


Még a foglalót is megtarthatja, ha elég rafinált...


Fel sem tudom fogni, hogy szabad foglalót, előleget adni addig egy eladónak, végleges adásvételit írni addig, amíg nem tudod biztosan, melyik bank mennyi hitelt adna neked és milyen feltételekkel!!!


Egy hiteltanácsadó

2010. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ebből az esetből tanuljon mindenki! Aki nem igazán ért a bankidolgokhoz,kérje szakember segitségét!A pénzintézetektől előszőr ajánlatokat kell kérni.Megéri értékbecslővel megnézni a vásorolandó ingatlant,legvégén pedig foglalózni.
2010. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

fizetési határidő hosszabbítás és az eladó kell hogy nyilatkozzon a kötbér igényéről vagy arról hogy eltekint-e tőle ha erről az adásvételi szerződés nem rendelkezik.


A döntés még nem a vége a dolognak az a baj... a döntést követi a szerződéskötés, majd közjegyzőzés, majd a folyósítási feltételek teljesítése (lakásbiztosítás megkötése és a hitelszerződésben leírtak) valamit a jelzálogszerződést is be kell juttatni a Földhivatalba hogy a bank jelzálogjoga széljegyre kerüljön a tulajdoni lapon.


Kellene egyeztetni az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvéddel és a banki ügyintézővel a határidő hosszabbításról hogy annak okirati formát adjatok, vagy egy kéttanus nyilatkozatot elfogadnak és h mi legyen a kötbérrel.


Az eladó a foglalót megtarthatná de nyilván neki is az az érdeke hogy eladja az ingatlant. Ebben is az ügyvéd tudna segíteni h mit lehet ezzel kezdeni mert a szándék adott...

2010. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!