Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbántad, hogy vettél fel...

Megbántad, hogy vettél fel diákhitelt?

Figyelt kérdés
Mennyit vettél fel és mennyit kell vissza törlesztened?
2014. szept. 8. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem. 10 féléven keresztül vettem fel a maximális 250.000 ezret. 2 év alatt vissza is fizettem. A diákhitel nagyon kedvező, és ha a kötelezően előírtnál többet törlesztesz, hamar megszabadulsz tőle. Aki szidja, vagy nem tudja fizetni, az általában azért van, mert csak a minimális összeget törleszti, ami nagyon kevés, így a tartozás sem csökken.
2014. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem bantam meg.

1,7M vettem fel es 2,3M-nal kezdtem el torleszteni.

Egyetem elvezgeze utan 1 evvel mar 250K huf -ot kerestem nettoba, szoval szerintem megerte.

2014. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Megbántam és a minimumot fizetem igen úgy harangozzák be hogy milyen jó közben meg nem. De én mar kitaláltam mindig csak a minimumot fizetem és ha elérem a nyugdijkorhatárt elengedik a tartozast
2014. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A nyugdíjra építő koncepció baromság, hiszen akkor egész életedre nem dolgozhatsz, nem vállalkozhatsz, csak ülsz és várod a feloldozó nyugdíjat.


Ugyanis ha csak a minimális havi 6000-et vesszük, az 10 év múlva több mint 10 000 lesz, 20 év múlva még több. Ha most vagy 35 éves, még 40 év a nyugdíjig (minimum, ha egyáltalán lesz 40 év múlva nyugdíj). És nem dolgozol, mert akkor ott a bukta a fizumegvonással. Szóval munkanélküliként élsz még 40 évet, nyugdíjad szinte semmi nem lesz.


40 év x 12 hónap = 480 hónap. Vegyük az elköv. évek minimális részletét 12 000-nek (ennél lehet, több is lesz, 4 éve még 4000 volt).

Az kb 5.76 millió Ft kamatmentesen. Ennyit fizetsz ki.


Ha 1-3 millióval tartozol és 40 alatt vagy, akkor nagyon megéri törleszteni (de gyorsan). Menj ki nyugatra ha itt nem kapsz melót.


De ne törlessz, ha:

- erős dohányos vagy, sokat drogozol/iszol, sok rákos volt a családodban, szereted az extrém sportokat, bátran motorozol, szeretnél öngyilkos lenni, effélék.


Szóljon, ha valaki szerint rosszul számoltam.


Aki pedig még nem vette fel, az NAGYON gondolja meg!

2014. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!