Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a bankautomatákná...

Hogy működik a bankautomatáknál a pénz betevés?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom,akkor egy borítéka kell tenni a pénzt és úgy berakni a megfelelő rekeszbe. Nade hogy tudom igazolni, hogy mennyit tettem be? Kapok valami bizonylatot? Nem rizikós így betenni pénzt?
2008. aug. 9. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
amennyiben az ATM automata lehetővé teszi borítékos pénzbefizetést, akkor beteszed a kártyádat, beütöd a PIN kódot, kiválasztod a készpénz befizetést. beteszed a borítékba a bankjegyeket, ráírod az összeget, lezárod, és az ATM-be is be kell ütnöd, hogy mennyi pénzt tettél a borítékba. kb 3 banki munkanap múlva a számládon lesz a pénz. ( Arra érdemes figyelni, hogy a kártyához tartozó számlán írják jóvá! Más számlaszámra nem tudsz befizetni!) Azt az összeget írják jóvá, amennyit beletettél! De ne félj, én szoktam így befizetni, eddig nem volt semmi gáz. Nem akarok hülyeséget mondani, de ez azt hiszem úgy működik, hogy videokamera előtt bontják ki a borítékot, és úgy számolják meg az összeget, meg talán közjegyző is van ott, de ebben már tényleg nem vagyok biztos. A Raiffeisennél tuti szokott lenni a borítékos befizetés! :)
2008. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2008. aug. 9. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Kiegészítés:

A boritékra nem kell ráírni az összeget, csak be kell gépelni a billenytyűzeten. Fémpénzt nem szabad a boritékba tenni! (Volt már rá példa!) A felbontásnál nincs közjegyző jelen, de még kamera se, viszont elméletileg két ember van jelen, és csak annyit írnak jóvá, amennyi a boritékban van!

2008. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!