Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek ha végrehajtó...

Chaves kérdése:

Mit tehetek ha végrehajtó megküldte a végrehajtási záradékot? A házon már így 36 millió Ft lett. Sajnos súlyos beteg vagyok és fizetni nem tudok. Mit tehetek én és mit tehet a végrehajtó?

Figyelt kérdés
2008-ban felvettünk 13,5 millió Ft CHF hitelt akkor 139 Ft-os árfolyamon ami 2009-ben már bőven 200 Ft felett volt. 2010-ig nem volt különös gond csak azután, hogy infarktust kaptam és már a 4. műtétem lesz okt.17-én. Jövedelmem nincs az új törvények miatt. Feleségem is csak nagyon keveset keres. Esélyem van 59 évesen valami kedvező megoldásra?

#végrehajtás #devizahitel #végrehajtási záradék
2014. okt. 9. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg kéne próbálni a részletfizetést, hátha megadják a lehetőséget.

Ha ezt már eljátszottad, vagy egyáltalán nem tudsz fizetni, akkor nem sokat tudsz tenni. Akkor nem árt ha új otthont keresel ahol a feleségeddel egy fedél alatt élhettek majd. Mert ha nem fizetsz akkor a lakásból mennetek kell majd. Kilakoltatnak titeket. Mindenképpen adj be részletfizetési kérelmet.

2014. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a részletfizetést csak nagyon alacsony összeggel tudnám fizetni ami a végrehajtónak nem felel meg. Nagyon magas összeget kér ami havonta több mint százezer forintot jelent. Lakhatást nem tudjuk megoldani , mert se albérletet sem más megoldást nem tudnánk fizetni. Nincs család, rokonság akik felvállalnának.
2014. okt. 10. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Leginkább az időt tudod húzni.

1. Jelen pillanatban kérheted a végrehajtás felfüggesztését a végrehajtótól a 2014. évi XXXVIII. törvény 17. § ra hivatkozva.

2. Kérheted a végrehajtási eljárás felfüggesztését fél évre az egészségi állapotod miatt.

3. Eközben végrehajtás megszüntető pert indíthatsz a szerződésben felmerülő jogsértések miatt.

4. Érvénytelenségi pert indíthatsz további felmerülő jogsértések miatt. Két érvénytelenségi okot éppen most gyomlál ki a kormány, de akad több is.

5. Kártérítési/kártalanítási pert indíthatsz, mivel a bank által tisztességtelenül és jogszabályokba ütköző módon felszámított többlet terhek, az általad vállalt túlmunkák, az mindennapos anyagi nélkülözések, a megromlott családi kapcsolatok, a táplálkozás egyoldalúvá válása mind-mind ok-okozati összefüggésbe hozható az bekövetkezett egészség romlásoddal és munkaképtelenné válásoddal.


Reális esélyt látok arra, hogy megegyezhetsz a bankkal egy döntetlenben, maradsz a lakásban és egy titoktartási egyezség mellett, a bank, vagy annak jogutódja elengedi a fennmaradó adósság jelentős hányadát, vagy egészét. Az, hogy milyen tárgyalási pozícióba kerülsz erősen függ a felhozott érvektől, a megvalósíthatóságától.

2014. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy jó ideig nem tudok foglalkozni semmilyen banki és egyéb ügyekkel, mert holnap kórházba kell feküdnöm, így legalább két hétre kivonnak a forgalomból. Feleségem nem mehet helyettem, mert én vagyok a hitelfelvevő, ő "csak" adóstárs. A kardiológus szerint ne foglalkozzam az ilyen ügyekkel, mert rámehet az egészségem teljesen. Én nem foglalkozom de azok igen.
2014. okt. 12. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!