Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet a tranzakciós...

Hogyan lehet a tranzakciós adót kikerülni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha például egy vállalkozónak a pénzforgalmi számlájára érkezik a pénz és azt szeretné a normál lakossági számlájára átutalni, akkor a kormány ellop belőle elég kemény összegeket tranzakciós adó címszóval.


Na de, a másik probléma, amit a gyökér kormány és a bank tett, hogy nincs kamat. 0,3% éves kamat.


Hogyan lehet ennél sokkal jobb 5-10% kamatot összehozni, vagy hogyan lehet áttenni például befektetési alapba a pénzt, hogy ne kelljen tranzakciós adót fizetni ennek a gusztustalan kormánynak?


(Most hagyjuk, hogy a költségvetést gazdagítja, amiből a közvilágítást fizetik nekem.)


Van valami olyan befektetési lehetőség, ahol kikerülöm a tranzakciós adót?


A bank a pénzforgalmi (vállalkozói) számláról át tudja tenni a tranzakciós adó nélkül?


(Igen be fogok menni a bankba megkérdezni, de előre szeretnék tájékozódni, valamint a bank ahol vagyok a legostobább gyökér gizikékkel van megtöltve. ERSTE bank. Egy hányinger, de nem tudok most váltani.)


(A kamu lehúzós tutibefektetős havi 30%-os privátüzenetírókat rögtön tiltom. Kérem ők kíméljenek.)



Előre köszönöm a segítséget!



2014. okt. 23. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Most olvasd vissza a kérdést, és próbáld megtippelni hogy miért nem fog senki értelmes választ adni!
2014. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pénzforgalmi számláról értékpapir számlára bankon belül saját számlák közti átvezetésnek számit, és nincs rá tranzakciós adó. OTPnél legalábbis. Ott az alaptól függ már, hogy a vételnek illetve a visszaváltásnak van a dija.
2014. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne utalj, és kész.
2014. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na ilyesmire gondoltam, hogy értékpapírszámla ingyenes átvezetés.


Sajnos amikor megnyitottam úgy átvertek, hogy csak na. Azt hazudták, ingyenes lesz a bankon belül, lakosságira átvezetni is. Na akkor jött a megdöbbenés, amikor az első 20.000Ft-om ugrott, mert áttettem egyikről a másikra.


Na ebből lett elegem. Viszont ha meg nem utalom el és nem csinálok vele semmit, annak semmi értelme, csak romlik, még ha nem is magas az infláció.

Nagyon gyenge kamatot fizet, ha lekötöm. Pff.

2014. okt. 23. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Tranzakciós adót mindenki fizet, aki bankol. És mindenkit zavar is az ilyen fajta lehúzás. A kormányt kellene elküldeni a bús fenébe, még mielőtt bevezetik a levegőadót, mert már az tényleg csak egy lépés.
2014. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tranzakciós adót mindenki fizet, aki bankol"


K&H Zéró számlacsomagnál, ha netbankot használsz, ingyenes az átutalás.

2014. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!