Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes babakötvénybe fektetni...

Érdemes babakötvénybe fektetni? Vagy létezik egyszerű hosszútávú megtakarítás?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a kislányunk, nagyon örülünk neki, és el is határoztuk, hogy elkezdünk neki előre gyűjtögetni, mert mindkettőnknek nehéz volt ebből a szempontból az életkezdés.

Körülnéztem, a babakötvény jónak tűnik, de korlátozott a felhasználása, ráadásul bármikor változhat is. Arra is gondoltam, hogy sima prémium állampapírt kellene venni, az is tudja azt a hozamot, csak akkor előre egy nagyobb összeget kellene belerakni.

Illetve vannak tartós befektetési számlák, de azokra sem lehet menet közben befizetni. Biztosítást nem igazán szeretnék, mert elég drágák, és mindenféle költségeket is felszámolnak, minél egyszerűbb formára gondoltam.

Nem igazán tudok dönteni, nincs sok tapasztalatom ezekkel a termékekkel. Lehet, hogy simán csak le kellene kötni a már amúgy is meglevő bankszámlán havonta egy kisebb összeget? Van valami hasznos ötletetek? Köszönöm a segítséget előre is.



2014. nov. 4. 09:59
 1/3 anonim válasza:
Írtam privátban. :)
2014. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Jó döntés, hogy gyűjtötök kislányotoknak az életkezdéséhez.

Viszont ma a legbutább (már bocsánat) döntés bankbetétbe lekötni pénzt. Minimális kamat, mínusz 16% kamatadó, mínusz 6% eü hozzájárulás. Kijön, vagy évi 1-2% kamat.

Akkor inkább a babakötvény, bár annak is vannak buktatói.Na ez itt jól össze van szedve [link]

Szerintem ha megtakarítást akarsz fordulj szakemberhez.

2014. nov. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bár nem támogatom a biztosításokat, mégis kaptam néhány üzenetet biztosítósoktól. Utazni nem akarok órákat, hogy bemenjek az irodába, ha valami konkrét ötlet van, linkeljétek be legyetek szívesek.


A "szia jobbat tudok hívj" típusú üzenetek küldőit is megkérem, hogy ha tudnak valami jobbat, elvégre azt írták, akkor mondjanak róla részleteket, hiszen egy ilyen üzenetre nem várhatják el, hogy bárki is fel fogja őket hívni.

2014. nov. 5. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!