Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki tud akkor válaszoljo...

Ha valaki tud akkor válaszoljon nekem. Jogában áll e a végrehajtónak bármit tenni?

Figyelt kérdés

Ha aláírtunk egy olyan szerződést melyben a mi ingatlanunk a fedezet ( egyedüli fedezet, más nincs)

Akkor tehet e a végrehajtó olyat, hogy nem csak a miénk, hanem más tulajdonában lévő más ingatlan is rátette a tulajdonjogot, mint végrehajtás. A ház azt sem tudom hogy kié. Ugyanannyi összeget tett mindkét házra. Ha jól tudom ezt nem tehette volna meg. Nemcsak nekem hanem neki is alkalmazkodni kéne a szerződésben foglaltakhoz.


2010. jan. 27. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem a tiéd miért érdekel? :)

Egyébként ha a szerződött fedezet nem elég, bármilyen vagyonodra ráteheti a kezét, bár ez nem megy automatikusan.

2010. jan. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem érthető egészen,amit írsz.A ti házatokra jogosan tette a végrehajtó a terhelést.

Más házára a te tartozásodat nem terhelhette rá,tulajdonjogot pedig semmiképpen.Tulajdonjogot csak adás-vétel stb.alapján lehet megváltoztatni,és a végrehajtónak erre nincs sem joga,sem lehetősége.

Ha nem tudod,hogy ki a tulajdonos,miből gondolod,hogy a ti tartozástotkat más házára terhelte?Ez elég zavarosnak tűnik.A végrehajtóval beszéljetek erről.A másik ház tulajdonosa nem volt véletlenül adóstárs? Mert akkor jogos a ráterhelés.

2010. jan. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a mi házunkra tényleg jogosan tette rá.

A másik ház tulajdonosa azt sem tudom hogy ki lehet.

Azon a címen nincs is ismerősöm. Nem volt adóstárs, sem kezes, sem másik ingatlan bevonása.

Honnan tudom. Mert a végrehajtó küldött tulajdoni lap másolatot, és nem 1 hanem 2 boríték érkezett. Kétféle házzal. Mindkettőn szerepel a nevem mint adós, és ugyanaz az összeg, meg a végrehajtó neve. Próbáltam keresni, de nem áll velem szóba. Annyit tehettem, hogy levelet írtam neki remélve hogy azt elolvassa. Szerintem annyira gyorsan cselekedett, hogy nem figyelt elégé.

2010. jan. 28. 06:05
 4/5 A kérdező kommentje:

hogy miért érdekel????

Neked hogy esne ha az én tartozásomat a te ingatlanodra terhelnék.

Nekem nincs csak 1 házam. Más vagyonom sincs.És a szerződésben fedezetként csak az én házam szerepel.

2010. jan. 28. 06:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem másra akarom terhelni a tartozásom. Megszünt a munkahelyem és nehéz helyzetbe kerültem. Sajnos pont olyan végrehajtóhoz kerültem aki nagyon gyors a munkájában, és most tényleg szinte meggondolatlanul gyors volt szerintem.

És nekem most nem kommentek, hanem jogi tanács kéne

2010. jan. 28. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!