Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta megelőlegező vagy...

Fundamenta megelőlegező vagy OTP kedvezményes lakáskölcsön?

Figyelt kérdés
Helyzet: jövőre lesz, hogy 2 éve már fizetem a fundát (20rugóval) amire felvehetném a 3,22M-ós szerződéses összeget. Egy 7-8M házról van szó amihez a hiányzó összeget saját erőből potlóm. Mivel OTP-s lakáskasszám is fut párhuzamosan (régebb óta, csak ugye azt nem vehetem fel előre) ezért abból szeretném majd a fundás megelőlegező lakáskölcsön egy részét betörleszteni (mert azt irták hogy azt is lehet). Ez szerintetek működhet? vagy inkább sima OTP-s kedvezményes lakáshtel és majd azt törlesztem be a szintén OTP-s lakáskasszával
2014. nov. 23. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben egyértelműen az OTP Otthonteremtési kamattámogatott kölcsöne a jobb számodra, mégpedig a lehető leghosszabb futamidővel felvéve. A hitel kamata 6%, 5 évig fix és minden induló költséget áll a bank. Visszatéríti az értékbecslés díját, elengedi a folyósítási jutalékot, állja a közjegyzőt és a jelzálog bejegyzés földhivatali díját is. Lesz két takarnet díjad (összesen 8000Ft), meg még 3-3000Ft díjad a NAV-nál és az OEP-nél.

Ezek után két lehetőség közül választhatsz.:


1.

Fizesd tovább a Fundádat és az OTP LTP-t is úgy, hogy 5 évesek legyenek a megtakarítások. Ekkor kb 2x1,5-1,6M Ft saját megtakarítás fog összejönni, ami pont elég lesz az OTP-s hitel lezárása, de arra vigyázz, hogy ez a hiteligénylés után 3 év múlva történjen, mert ha nem, akkor minden induló kedvezményt vissza kellene fizetned.

Ezzel a módszerrel 3 év múlva le van zárva a hiteled és ha kiszámolod, összesen mennyit fizettél be, meg fogsz lepődni, a hiteled így "kamatmentes" lesz a 2 két szerződésre kapott 30% állami támogatás miatt.


2.

A Fundát betörleszted, amikor lejár, tehát kb két év múlva, az OTP LTP-t pedig tovább fizeted úgy, hogy 6 éves legyen. Ekkor is kb hasonló lesz az eredmény, a hitelt az LTP-vel már végtörleszteni tudod. Így két év múlva csökken a havi részleted a Funda betörlesztés után, viszont kb egy évvel később fogsz tudni végtörleszteni az LTP-vel, mint az 1. verzió esetén.

2014. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Közben eszembe jutott még egy lehetőség is. Az OTP LTP-t bele is lehet kombinálni a hitelbe, ekkor még alacsonyabb lesz a kezdeti részleted.
2014. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ. Ezt jó tudni, hogy 3 évnek el kell telnie hogy előtörleszthessek majd. kérdés: azt irod, hogy a lehető legnagyobb futamidővel, ez nem lesz gond az előtörlesztésnél? Engedik, hogy hamarabb kifizessem?

Az LTP-vel kombinált lakáshitel lehetséges már meglévő LTP-vel?

2014. nov. 23. 15:57
 4/16 anonim ***** válasza:

Természetesen nem lesz gond az előtörlesztéssel. LTP-vel bármilyen lakáshitel bármikor előtörleszthető, vagy végtörleszthető, de az OTP-nél az Otthonteremtő hitelnél a 3. évtől nem kell visszafizetni az induló költségeket. Megnéztem, sajnos a 3 éven belüli előtörlesztést is büntetik, tehát előtörleszteni sem érdemes 3 éven belül.


[link]


Augusztus 4-étől a támogatott hitelbe bármilyen módozatú meglévő LTP belekombinálható, de vigyázz, ezt a legtöbb OTP fiókban nem tudják:). (Nekem van erről egy Hírlevelem, azért tudom.)

2014. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Olvasva a válaszokat, csak az jutott eszembe, hogy a Funda legdrágább hitele is 6%, az azonnali 5,9, az áthidaló 5,5%.
2014. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5-ös, a kamat mellett vedd figyelembe az induló költségeket is, ami a Fundánál tetemes, az OTP-nél viszont szinte 0 Ft.
2014. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csak a pontosítás végett:


A kérdező jelenleg csak az Azonnali hitelre jogosult a Fundánál, mert még nincs két éves a szerződése, ennek a kamata 6,5%.

A megelőlegező 5,5% lenne, a lojalitás hitelé pedig 5,9%.


[link]


Fundánál ÉB 24.000Ft, Közjegyző kb 30.000Ft, Tullap 6250+3000Ft, folyósítási jutalék 1,5%, jelzálog bejegyzés 12.600Ft


Ez most az OTP-nél egy darab 3000Ft-os tullappal letudható, minden egyéb költséget áll, vagy visszatérít a bank.

2014. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak a további pontosítás végett: a kérdező nem írta, hogy ezt már holnap nyélbe szeretné ütni.

A közjegyzői díj közjegyzői irodától függ. Tullap a fele a leírtnak, a folyósítási jutalék pedig nem plusz költség, a tarifatábla Lk esetén már tartalmazza, áthidaló esetén is bele van kalkulálva a törlesztőbe.

Az OTP akcióit már volt szerencsém személyesen megtapasztalni az összes apróbetűs résszel együtt. Ne menjünk ebbe bele szerintem. Megértem, ha érdeked fűződik ahhoz, amiket leírtál, de te is tudod, hogy a valóság közel sem ennyire szép.

2014. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7-es, mivel a kérdező azt írta, egy 7-8M Ft-os házról van szó, szerintem joggal feltételezhető, hogy nem jövőre szeretne vásárolni, hanem mostanság. (Már csak azért is ez lehet a terv, mert OTP-s kedvezményes hitelt említett, az viszont csak dec végéig igényelhető).

Áthidaló hiteleknél a 1,5% folyósítási jutalékra tudomásom szerint két megoldás van.: Hozzáadják ezt a többlet költséget a hiteligényhez, ekkor ennyivel több hitelt kell igényelni (és fizetni utána a kamatokat), vagy levonják a folyósított összegből, tehát mindenképpen számolni kell vele. Vásárlás esetén eddigi tapasztalatom, hogy a Funda a hitelkérelem befogadására eredeti Tullapot kér, annak díja 6.250Ft.

A többibe szerintem se menjünk bele. Bőven elég, ha tisztán matematikai alapon hasonlítunk össze különböző pénzügyi termékeket, ez volt a kérdező igénye is.

2014. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pénzügyi konstrukciónál a matematika bár fontos, de önmagában legfeljebb parasztvakításra elég. A közgazdaság szépsége, hogy ugyanabból a három számból minimum hatféle megoldás hozható ki. Megértem, ha neked érdeked fűződik ahhoz, hogy az OTP mellett kampányolj, de te is értsd meg, hogy ez a gyakorikerdesek.hu, ahol bárkinek joga van válaszolni és olyan választ is leírni, amely nem vet jó fényt az általad képviselt cégre. A saját tapasztalataimat mondtam el, kérlek emészd meg, hogy ezt megtehetem.
2014. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!