Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az létezik, hogy minden egyes...

Az létezik, hogy minden egyes levél után 12. 000Ft ügyvédi munkadíjat akar velem megfizettetni a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Mobilszolgáltatónak tartozom. Rövid idő után tovább adták Kristófy és társa végrehajtó irodának. Letiltották a munkabérem és minden egyes levonás után jön egy tájékoztató levél. Az összeg minden hónapban egyre nagyobb. Az ügyvédi munkadíj pedig 12 ezer ft. Már 2x vontak le, igaz tört havi bérekből, mert munkahelyet váltottam, de nagyobb már az alap összeg mint amikor ez az egész elindult. Tehetnek ilyet, hogy minden egyes levél után 12 ezer Ft-ot felszámolnak??

2014. nov. 23. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az a levél díja.. de igen, létezik az, hogy minden egyes levélben magasabb összeget kérnek tőled. Nyilván értékelné a végrehajtó, ha szóba állnál vele, és megegyeznétek x összegben x hónapig (ami neked is vállalható). Azt látom, hogy aki elbújik, sunnyog, ott rásózzák a legmagasabb díjakat.
2014. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már két hónapja fizetek neki... Jogerős végrehajtásrol beszélünk.. De az összeg nem hogy csokke, minden hónapba nő...
2014. nov. 24. 06:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire számolják azt fel. Ha nem csak egy inkasszó, akkor több is lehet ez. Nekem volt idén egy esetem örökségből, ahol 1 millió 200 ezer lett a pár százezres közös költség tartozásból, amit végül azok fizetek meg, akik nem is használják a lakást, de tulajdonosok.


A végrehajtó díja is más, a levél díja és az ügyvédi munkadíj is más. Ráadásul Te már jogerős végrehajtásról beszélsz, amit megelőzött elég sok felszólítás, MOKK levél, stb. Ezek szerint nem érdekelt, akkor úgy vannak vele, ezután se érdekeljen, ha ők épp a legdrágább ügyvéddel és végrehajtóval dolgoznak, úgyis Te fizeted meg jogosan. Emellett számolni kell azzal is, hogy gyakorlatban, a kielégítési sorrend elejére veheti magát a végrehajtó, vagyis az ő díját fizeted (esetleg fizetted eddig meg, vagy még azt sem teljesen) és az eredeti tartozás tovább növekszik. Vagy a másik út, ha havonta csak x százalékot vesz le magának abból, amit levon tőled és a periódus végéig vonja a saját költségét is havonta tőled, amivel a tőke megint csak nem csökken annyival, amit Tőled vonnak.


Végrehajtás során viszont mindez összeadódik + kamat az folyamatosan növeli az alap tartozást, tehát az maximum abban az esetben marad fix az összeg, ha a végrehajtást kérővel (esetedben a mobilszolgáltatóval, vagy ha már korábban az behajtó céghez került -ami náluk szokás- , akkor azokkal megállapodsz pl. havi fix összegű részletfizetési lehetőségről, az inkasszó és egyéb költségek - például ha van fizetés letiltás, vagy még rosszabb esetben ingatlanra bejegyzés- azok visszavonása mellett. De a visszavonásoknak is van díja, ugyanúgy, mint annak is, amikor rád tették ezeket a követeléseket.


Én legalábbis így tettem és így tudtam megállítani részben a feneketlen kutat, igaz 6 hónap alatt ez 1 milliómba került, a követelés alapját adó párszáz ezer helyett.

2014. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a segítséget! Akkor szerinted most mi tevő legyek? Kivel vegyem fel a kapcsolatot? Ugyan is az önálló bírósági végrehajtot két napja próbálom telefonon elérni de nem megy...van arra lehetőség, hogy behajtò céghez vissza kerüljön az ügy?
2014. nov. 26. 00:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ügy nem kerül vissza, de a végrehajtást kérő tud bármit is tenni az érdekedben, ha vele megállapodsz.


Azt kell megnézni ki kérte a végrehajtást? A tartozásod nyilván a szolgáltatótónál keletkezett, de ha ő időközben ezt átadta a követelés kezelőnek, akkor velük. Erről a folyamatról meg kellett, hogy kapjál valamilyen értesítést, hogy ki mikor és mennyit követel rajtad. A végrehajtó, csak végrehajtja azt amire kérik, vagy amire határozata van.

2014. nov. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!