Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan befektetés,...

Létezik olyan befektetés, megtakarítás, betét, ami titkolható és nem tudja foglalni a végrehajtó?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, például külföldi, nem EU-tag országban elhelyezett betét. Ennek ma a legegyszerűbb módja egy szerbiai számlanyitás, pl. Szabadkán.
2013. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
vagy egy tavoli adoparadicsom...
2013. ápr. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Az életbiztosítás titkolható annyiban, hogy csak akkor találják meg, ha valahonnan megtudják, hogy van neked egy konkrét helyen (ha van eszed, nem valószínű, hogy megtudják), és vagyonosodási vizsgálat vagy ilyesmi keretében lekérik az adatokat a biztosítótól. De végrehajtani akkor sem tudják (sem bíróságon megtámadni)! :D Ez a gyönyörű a biztosításban. Csakis és kizárólag a haláleseti kedvezményezett jogosult az összeg felvételére, ami átlényegül "biztosítási szolgáltatássá", hiszen az már nem a te pénzed...te a pénzeden vettél egy biztosítási szolgáltatást. Persze a biztosító visszavásárolhatja tőled a szerződést életedben is...de erre az állam nem kényszerítheti :) Amíg te magad nem kéred a visszavásárlást, addig neked nincs pénzed. Akkor sem, ha 100 millió van az egységszámlán befektetési egységek formájában.


(Mielőtt nekem esnének, hogy a biztosítások rohadt drágák: már 7.000,- Ft-ért lehet nyitni egy egyszeri díjas biztit, havi 170 Ft fenntartási költséggel. És utána annyit fizetsz be rá, amennyit akarsz.)


U.I.: Mindez cégeknek is megoldható, de az már egy kicsit drágább.

2013. ápr. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De a legbiztonságosabb a kert végében elásott arany, ezüst.
2013. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolót kérem, hogy mondja meg melyik biztosításra gondol. Kíváncsi vagyok rá, mert ha nem írod külön, valóban én is felhoztam volna hogy rohadt drágák. :)
2013. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A sokat szidott unit linked pont erre jó!
2013. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok, itt tilos reklámozni, tehát ha valakit érdekel, hogy konkréten mire gondoltam, írjon privátban. De előrebocsátom, hogy nem csak egyetlen konkrét termék van, ami jó erre. Sokakkal ellentétben (akinek nem inge, ne vegye magára) én nem ügynökösködni jövök ide az "üzlet és pénzügyek" szekcióba. (Mégis meg lettem fenyegetve, hogy bennelnek, mert független tanácsadókra mertem hivatkozni, és ez a gyk. minősíthetetlen moderátorai szerint reklám. Közben ugyanezekben a topikokban Aegonos ügynökök nyíltan árulták a kedvenc terméküket :D )
2013. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A biztosításhoz viszont x évig nem lehet veszteség nélkül hozzájutni. Olyanra gondoltam, amelyről bármikor vehetek ki pénzt.
2013. ápr. 24. 16:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt szerencsére rosszul tudod. Az EGYSZERI DÍJAS életbiztosításból bármikor lehet kivenni pénzt. És ha okosan kötöd meg, tehát 200.000,- Ft egyszeri díj, a többi pedig eseti befizetés (minimáldíjas szerződés), akkor nem csak a költség lesz minimális, hanem végképp likvid is lesz, mert az egyszeri díjból le szoktak vonni néhány %-ot, ha az első pár évben hozzányúlsz, viszont az eseti díjnál csak 1% ez a levonás, és az is csak a legelső évben. 1%-nál meg még egy pénzpiaci alap is simán többet hoz fél év alatt.


Egy ilyen konstrukció majdnem ugyanannyira hozzáférhető, mint egy betét vagy egy bef. alap.

2013. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és erről azért nem hallott senki, mert az ügynök egy ilyen szerződésen max. pár ezer forintot keres, tehát ezeket a kutya nem reklámozza.
2013. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!