Hitelt akarunk felvenni. Szerintetek mennyit kapnánk és melyik banknál?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk hitelt felvenni, 2.5 M max 5 évre. Kezesek lennének, és ingatlan fedezet is lenne. Ő 66320 ft-ra van bejelentve, én csak 4 órát dolgozok sajnos így majdnem 40000 ft. Lenne 400000- ezer forintunk. Melyik banknál és mennyit kapnánk?
2014. dec. 1. 13:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy lakást szeretnénk venni. Arra kellene, lakáshitel.
2014. dec. 1. 13:32
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek végig a bankokat. Itt nincs olyan ember aki azzal foglalkozna hogy több bank hitelbírálati módszerét összesíti és ez alapján kiszámolja a legjobb konstrukciót. Vagy ha van is, nem ingyen csinálja.
2014. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semelyiknèl ilyen elvárásokkal.. Gyors becslèssel kamatokkal atyaúristenel együtt 5 milkát legalább kène fizetni, 5 èv allatt havi 100k-ból az irreális.
2014. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmi esélyetek.

Ha a 2,5 miléliót elosztod 5 évre, majd 12 hónapra, akkor havi 42 ezer ft törlesztő jön ki KAMAT NÉLKÜL.

Azaz nyugodtan számolhatsz havi 50-60 ezer közötti törlesztővel.

Kettőtök jövedelme nincs még 110 ezer sem. Megélhetésre, rezsire maradna 50 ezer/2 fő, azaz kb. 25 ezer/fő.

Nincs az a bank, amelyik hitelképesnek minősítene.


Én kb. nettó 125-öt kerestem egyedül, amikor felvettem a hitelemet 3 éve, a törlesztőm 40 ezer alatt volt! Ha ebből indulunk ki, akkor a törlesztő kb. a kereset egyharmada legyen. Szóval nálatok max. 35 ezer, tehát vagy az összeget csökkentitek le, vagy nem 5, hanem 10 évben gondolkodjatok.

2014. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Alapvetően két dologtól függ, hogy kaptok-e hitelt, vagy sem:


1.

Kezesek hitelképessége (mennyi a jövedelmük, mennyi idősek, vannak-e már hiteleik, vannak-e eltartottjaik?)


2. Megfelelő értékű ingatlan fedezet (a megvásárolandó ingatlanon kívül van-e másik fedezet, ha igen, mennyit ér, hol van, milyen állapotú, milyen a komfort fokozata, miből épült?)

2014. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló, biztosan tudom, hogy van itt több olyan személy is, akinek az a munkája, hogy végignézni a bankok kínálatát és ezért az ügyfélnek nem kell fizetni.
2014. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3, 4-es válaszoló, 2,5M Ft lakáshitelt egy pár fel tud venni 5 éves futamidővel úgy, hogy a havi részlet nem lesz több, mint 43.000Ft, de ehhez kell egy kis csalafintaság.
2014. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kezesek 40 körül vannak, nincs hitelük. 77 ezer felett keresnek. Van ház amire rá tudjuk terheltetni, az 10 M ér
2014. dec. 1. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Ok, ez így már egészen jól hangzik, ha az egyéb adatok is stimmelnek, menni fog ez a lakáshitel.
2014. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Ez így megoldhatónak hangzik, én azzal foglalkozom, hogy összehasonlítom az ajánlatokat és kiválasztom a legjobbakat, amiből választhatsz (Díjmentesen) ha érdekel írj privátot.
2014. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!